Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Muğla'da

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Muğlada
Bakan Eroğlu:

MUĞLA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, IMF'ye olan borcu ödediklerini belirterek, "Türkiye borç içinde yüzsün, diğer ülkeler önünde el pençe divan dursun' diyorlar ama milletimiz buna fırsat vermeyecek. 30 Mart'ta ülkemiz ve milletimiz üzerinde oynanan oyunlar bozulacak, buna inanıyorum" dedi.

Bakan Eroğlu, beraberinde AK Parti Muğla milletvekilleri Yüksel Özden ve Ali Boğa, Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan ile Seydikemer ilçesindeki seçim koordinasyon merkezini ziyaret etti. Eroğlu, burada bir süre vatandaşlara sohbet edip, çay içti.

Daha sonra ilçedeki meydanda oluşturulan platformdan vatandaşlara hitap eden Eroğlu, konuşmasında Büyükşehir Yasası kapsamında ilçe olan Seydikemer'in ilk kez bu statüyle oy kullanacağını hatırlattı.

İlçeyi ziyaret eden ilk bakan olduğunu ifade eden Eroğlu, ilçeye ilk kez gelmenin yüklediği bir fatura olduğunu, vatandaşların her isteğini yerine getirmek için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Hortumları kestikleri için artık devletin parasının çok olduğunu, milletin hizmetkarı olarak faydalı işler yapmaya çalıştıklarını anlatarak, şöyle konuştu:

"Vatandaşa hizmet etmek bizim için hem şeref hem de vazifemizdir. Yaptıklarımız, yapacaklarımız bir lütuf değil, sizlere bizim yapmamız gerekenler. Bazıları bunu lütuf olarak anlıyor ama değil, bizim vazifemiz. Çünkü, bizde 'İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır' anlayışı var. Peygamber efendimiz öyle buyuruyor. Biz de size inadına hizmet edeceğiz."

Muğla'ya ellerinin boş gelmediğini, katrilyonluk yatırım yaptıklarını ifade eden Eroğlu, bunun 2 katrilyonunun bakanlıklarına ait olduğunu kaydetti. Özellikle bu ziyaretlerinde Muğla'ya 20 tesis kazandırdıklarını bildiren Eroğlu, Yatağan'da temel atıp açılış yaptıklarını, bunların toplam maliyetinin 132 milyon lira olduğunu söyledi.

Eroğlu, artık orman teşkilatının vatandaşın hasmı değil, hısımı olacağını, bu kapsamda Seydikemer'e eğitim kampüsü için ormandan 190 dönüm ayırdıklarını vurguladı.

- "Sözümüz senettir"

Bakan Eroğlu, 2B ile ilgili bakanlıkları, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesiyle ortaklaşa bir proje yapacaklarına dikkati çekerek, sözlerini şöyle tamamladı:

"2B sorununun yüzde 95'ini çözdük, yüzde 5'lik bir takım problemler var, onları da biliyoruz. İnşallah seçimlerden sonra onları da çözeriz. Bizim sözümüz senettir, yapamayacağımız şeyin sözünü vermeyiz. 30 Mart seçimleri çok önemli. Türkiye'nin önünü kesmek isteyenler var. Türkiye'ye komplo düzenlemek isteyenler var. Paradan 6 sıfır atılmasından rahatsız olanlar var. Pasaportumuzun itibarlı hale gelmesinden rahatsız olanlar var. IMF'ye olan borcumuzu ödedik. 'Türkiye borç içinde yüzsün, diğer ülkeler önünde el pençe divan dursun' diyorlar ama milletimiz buna fırsat vermeyecek. 30 Mart'ta ülkemiz ve milletimiz üzerinde oynanan oyunları bozulacak, buna inanıyorum."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com