Orman Ve Su İşleri Bakanlığı'ndan Düzce'ye 5 Tesis

Orman Ve Su İşleri Bakanlığı'ndan Düzce'ye 5 Tesis
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yaklaşık 38 milyon TL’ye mal olacak 13 yatırım müjdesiyle Düzce’ye geliyor. Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Düzce programı kapsamında ayrıca yaklaşık 29 milyon lira yatırım bedelli tesislerin açılış ve temel atma merasimine katılacak.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 29 Ağustos Perşembe günü Düzce’nin Akçakoca ilçesinde Akçakoca Barajı’nın temel atma merasimine katılacak ve inşa edilmesi planlanan 4 tesisin ise temelini atacak. Toplam 29 milyon lira yatırım bedeline sahip olan bu 5 tesis ile Akçakoca ilçesine yılda 5 milyon 50 bin metreküp su temin edilecek ve ilçenin 2043 yılına kadar olan içme suyu ihtiyacı karşılanacak. Bu tesislerle ayrıca, 3 ilçe ve 1 mahalle taşkınlardan korunacak.
ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN DÜZCE’YE 13 MÜJDE
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programı çerçevesinde Düzce’ye,
13 müjde verecek. Baraj, dere ıslahları, ağaçlandırma fidan üretimi, bal ormanları, orman köylülerine kredi ve otomatik meteoroloji gözlem istasyonlarından oluşan 13 müjdenin yatırım bedeli ise 38 milyon TL olarak hesaplanıyor.
Bakan Veysel Eroğlu programı kapsamında Düzce Valiliğini, Düzce Belediye Başkanlığı, AK Parti İl Başkanlığını ve AK Parti Akçakoca İlçe Başkanlığını ziyaret edecek.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com