Orman yangınları ile mücadele protokolü

Orman yangınları ile mücadele protokolü
Eskişehir ili orman yangınları ile mücadele protokolü imzalandı.

Vali Mehmet Kılıçlar'ın başkanlığında toplanan kurul 2011 yılı için işbirliği protokolüne imza koydu. 18 kamu kurumunun katılımıyla gerçekleşti.
Orman Bölge Müdürü Zekeriya Mere alınan yangın tedbirleri hakkında bilgi verdi. Yangınlarla mücadelenin sadece Orman Teşkilatının görevi olmadığına da değinen Mere “Orman yangınları ile mücadelede kamu kurumları arasında işbirliğini sağlamak amacıyla her yıl düzenli olarak bir protokol imzalanmaktadır. Bu protokol ile DSİ'den Milli Eğitime, Askeri birliklerden Meteorolojiye kadar 18 kamu kurumu teknoloji, bilgi, insan gücü ve araç gereç donanımını orman yangınları ile mücadelede kullanacaktır. Yangınlar Türkiye gibi Akdeniz ülkelerinin kaçınılmaz kaderi gibi görülse de bir tek ağacımızı bile yangına feda etmek istemiyoruz. 1 Haziran itibariyle bütün hazırlıklarımızı tamamlayarak yangın sezonuna giriyoruz. Bu nedenle bugün burada Sayın Valimizin başkanlığında imzalanacak olan protokolü önemsiyoruz” dedi.
Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar'da “ Madem yangınların yüzde 97 insan kaynaklı çıkıyor, o zaman en büyük görev vatandaşlarımıza düşüyor. Özellikle pikniğe giden Eskişehirlilerden azami dikkat ve duyarlılık bekliyorum” dedi.
Vali Kılıçlar bir yangın anında kamu kurumlarının orman teşkilatına yapacakları katkıları zaten bildiklerini ifade ederek yangınsız bir yaz geçirmeyi diledi.
Katılımcılar daha sonra yangınlarla mücadele protokolünü imzaladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com