Ormanlar, yangına karşı24 saat gözetleniyor

Ormanlar, yangına karşı24 saat gözetleniyor
Kütahya'da, Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları, orman yangınlarına müdahale için günün 24 saati görev yapıyor.

Kütahya'da, Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları, orman yangınlarına müdahale için günün 24 saati görev yapıyor.
Müdürlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, Orman Bölge Müdürü Kenan Eryiğit, Emet Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanındaki Hisarcık, Tetik ve Örencik Orman İşletme Şefliklerinde yangın söndürme ekiplerini denetledi.
Arazözlerde bulunan araç ve gereçleri, işçilerin koruyucu güvenlik malzemelerini, kılık-kıyafetleri, telsiz ve araç takip sistemlerini gözden geçiren Eryiğit, erken müdahalenin önemi kadar kullanılan aletlerin devamlı surette çalışır ve kullanılır durumda olmasına özen gösterilmesini isteyerek, bu aletlerin kullanım tekniklerinin iyi bilinmesi yönünde talimat verdi.
İlk müdahale ekip binalarında bulunan malzeme odalarının tertipli ve düzenli olması, yangın söndürme araç ve gereçlerinin cinsler itibariyle ayrı ayrı olmak üzere kolay ulaşabilecek şekilde düzenlenmesi, çevre temizliğine dikkat edilmesi konularına yönelik çalışma yapan Eryiğit, yangın gözetleme kulelerinde görev yapan personelle sohbet etti.
Yangınlara karşı daha dikkatli olunması gerektiğini, yangına erken müdahalenin etkili bir gözetlemeyle mümkün olacağını ifade eden Eryiğit, orman yangınları karşısında herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini belirtti.
Yangın öncesi ve sonrası alınacak tedbirlere dikkati çeken Eryiğit, gözetleme kulelerindeki görevlilere ve yangın ekiplerine her an yangın çıkacakmış gibi hazır olunması talimatı verdi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com