"Ormanlarımızı 'PEŞKEŞ' Çektirmeyeceğiz"

"Ormanlarımızı 'PEŞKEŞ' Çektirmeyeceğiz"
AKP'nin iktidara geldiği günden beri kamu kurum ve kuruluşlarını değerinin çok çok altında özelleştirdiğini savunan DSP Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, şimdi de 25 ilde bulunan ormanlık alanların özelleştirilmesi için AKP'nin çalışmalara başladığını v

AKP'nin iktidara geldiği günden beri kamu kurum ve kuruluşlarını değerinin çok çok altında özelleştirdiğini savunan DSP Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, şimdi de 25 ilde bulunan ormanlık alanların özelleştirilmesi için AKP'nin çalışmalara başladığını ve 25 il içinde Kütahya'nın da bulunduğunu anımsatarak;'Umarım AKP Kütahya'daki ormanlarımızı PEŞKEŞ çektiği diğer kamu kurum ve kuruluşları gibi PEŞKEŞ çekmez' dedi.
İSMAİL ATİLAY:'UMARIM ORMANLARIMIZ 'PEŞKEŞ' ÇEKİLMEZ'
Kütahya'nın da içinde bulunduğu 25 ilde özelleştirilecek ormanlık alanlarının hangi şartlar dahilinde özelleştirileceğini merak ettiklerini vurgulayan İsmail Atilay, söz konusu alanların özelleştirilmeden önce maddi değerinin araştırılması gerektiğini özellikle belirtti.
Ormanlık alanlarının neden AKP tarafından özelleştirilme programı kapsamına alındığını AKP'lilere soran Atilay, Kütahya'da özelleştirilecek 820 dekarlık ormanlık alanın da AKP yandaşlarına peşkeş çekileceğini savunarak konuşmasını şöyle sürdürü:
'Kütahya'da özelleştirilecek olan 820 dekar ormanlık alanının eğer değeri araştırılmadan özelleştirilirse bu duruma biz ancak PEŞKEŞ çekildi, diyebiliriz. Nitekim AKP'nin bundan önceki özelleştirme programlarına baktığımızda verilen kurumların değerlerinin çok çok altında özelleştirildiğine şahit olduk. AKP sürekli yandaşlarına özelleştirmelerle rant kapısı yaratıyor. Bu duıruma milletin artık dur demesi gerekiyor Umarım ormanlık alanlarımız PEŞKEŞ çekilmez ve gereken değeri çerçevesinde özelleştirilir.'
Atilay, ayrıca AKP'nin Devletçilik ilkesini de ortadan kaldırarak ülkenin kalkınmasının önüne geçmek için çaba sarf ettiğini özellikle vurgulayarak, özelleştirme furyasının bu şekilde sürmesi sonucunda Türkiye'nin içinden çıkılmaz bir hal alacağını da savundu.
ORHAN ÖZKAYA:' 25 İLDE ÖZELLEŞTİRİLECEK ALANLAR'
Eski Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Yazar Orhan Özkaya'da, 25 ilde özelleştirilecek ormanlık alanlarının AKP tarafından yandaşlarına peşkeş çekileceğini daha önce iddia etmiş ve şu açıklamalarda bulunmuştu:
'Bu arazilerin en büyüğü Ankara'da bulunmakta. Sırasıyla Afyon, Eskişehir, Konya, Zonguldak, Kahramanmaraş, Kütahya, Gümüşhane gibi önemli illeri kapsamaktadır. Ankara 4.820 bin dekarla başta yer alıyor. Eskişehir 2.980 dekar, Konya 2.250 dekar, Afyon 2.400 dekar, Kütahya 820 dekar, Gümüşhane 750 dekarla sırada bulunuyor. Zonguldak ilinde ise Filyos Serbest Bölgesi'nin yer aldığı alan için 5.795 adet gayrimenkul kamulaştırılarak Çaycuma Irmağı havzasındaki araziler elden çıkıyor.'
ORHAN ÖZKAYA :'36 BİN 400 DEKARLIK ALAN ÖZELLEŞTİRİLİYOR
Eski Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Yazar Orhan Özkaya, 289 kalem kamu arazisinin özelleştirilmesiyle ilgili daha önce yaptığı açıklamada, satışla birlikte devlet eliyle haksız yere zenginlerin yaratılacağını öne sürmüştü. Söz konusu satışla birlikte gözden çıkarılan hazine arazilerinin 36.400 dekarlık alanı kapsadığını daha önce anımsatan Özkaya, şu çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu:
'İşte bir yandan 'açılım' politikasıyla diğer yandan da 'Anayasa Referandumu' oyalamalarıyla halkın en değerli kamu varlıkları devlet eliyle birilerine peşkeş çekiliyor. 'Devletçilik olmayacak, devlet her şeyden elini eteğini çeksin!' denecek, ama devletin varlıklarıyla yine devlet aygıtı kullanılarak ülke zenginlikleriyle birilerinin cebi dolacak, türedi zenginler yaratılacak. Halk ise açlıkla boğuşacak. Sanayiciler 'intiharı' seçecek. Turizm de ise en büyük şirketler iflâs ederek turizmden çekilecek. Artık halkımız bu işlerin farkına varmalı, yalanlara, tuzaklara kanmamalı' açıklamasında bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com