Ormanlık alanda yangın

Ormanlık alanda yangın
Afyonkarahisar'da, ot ve çalılık alanda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle geniş bir alanda etkili olunca, yaklaşık 200 orman ağacı yok oldu.

Afyonkarahisar'da, ot ve çalılık alanda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle geniş bir alanda etkili olunca, yaklaşık 200 orman ağacı yok oldu.
Afyonkarahisar'ın Olucak ile Hattat Karahisari mahalleleri arasında kalan tepede çıkan yangın sebebiyle itfaiye ve polis ekipleri alarma geçti. Yerleşim yerlerine yakın olması nedeniyle tedirginlik yaşatan yangına ilk müdahale Afyonkarahisar Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından yapıldı. Belediye işçilerinin ellerindeki paspaslarla yangına müdahalede yetersiz kalması ile yangın kısa sürede rüzgarın etkisiyle büyüdü.
Olay yerine ilk gelen Orman İşletme Müdürlüğü itfaiye ekipleri yangını kontrol altına almaya çalıştı.
Afyonkarahisar Belediyesi ile merkeze bağlı Erkmen Belediyesi'ne ait itfaiye araçlarının da gelmesiyle 50 kişilik bir ekip çalışmasının ardından yangın kısa sürede kontrol altına alındı. İtfaiyenin geç kaldığını iddia eden çevredeki vatandaşlar, yangın başlayalı 10 dakika olduğunu ancak hiçbir itfaiyenin söndürme çalışması için gelmediğini söyledi.
Yetkililerden alınan bilgiye göre, yangın yaklaşık 5 dönümlük bir alanda meydana geldi. Afyonkarahisar Belediyesi'ne ait alanda çıkan yangında 200 adet 12 yaşında orman ağacı kül oldu.
Yangın söndürme çalışmalarına Orman İşletme'ye ait 5, Afyonkarahisar Belediyesi'ne ait 3 ve bir tane de Erkmen Belediyesi'ne ait olmak üzere toplam 9 itfaiye aracı katıldı. Soğutma çalışmalarının ardından yangının neden çıktığı ile ilgili inceleme başlatıldığı bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com