Orta hasarlı bina sahiplerine bilgilendirme toplantısı

Orta hasarlı bina sahiplerine bilgilendirme toplantısı
19 Mayıs 2011’deki 5,9 büyüklüğündeki depremde ev ve iş yerleri orta derecede hasar görenlere yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantısına depremzedeler yoğun ilgi gösterdi.

Kütahya Simav’da, Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından 19 Mayıs 2011’deki 5,9 büyüklüğündeki depremde ev ve iş yerleri orta derecede hasar görenlere yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantısına depremzedeler yoğun ilgi gösterdi.
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Simav Sorumlusu Ufuk Eryiğit, Belediye Yukarı Düğün Salonu'ndaki toplantıda, devletin depremde ev ve iş yerleri orta derecede hasar gören hak sahiplerine onarım ve güçlendirme kredisi verdiğini bildirdi.
Kredinin ev sahiplerine 15 bin, iş yeri sahiplerine 10 bin lira olarak verildiğini dile getiren Eryiğit, geri ödemenin iki yıl sonra başlamak üzere, ev sahiplerinden 10 yıl vadeli, faizsiz, yıllık eşit taksitler halinde, iş yeri sahiplerinden ise 5 yıl vadeli, yıllık yüzde 4 faizle eşit taksitler halinde tahsil edileceğini kaydetti.
Eryiğit, vadesinde ödenmeyen borcun, yıllık yüzde 5 gecikme faiziyle alınacağını ifade etti.
Simavlı depremzedelerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya, Kaymakam Yüksel Ünal, DP’li Belediye Başkanı Kasım Karahan, Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürü Vedat Ateş katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com