Ortada belge yok ama skandal var(mış)!

Ortada belge yok ama skandal var(mış)!
Yaklaşan yerel seçimler öncesi yandaş medya nereden skandal uyduracağını şaşırdı! Şimdi de Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir Sarıgül'ü bir 'skandal(!)'a karıştırdılar.

Takvim Gazetesi'nde bugün yayınlanan 'Skandal Yasak Aşk - 2' haberinde sansür uygulanarak kullanılan fotoğrafın Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir Sarıgül'e ait olduğu oldukça net fark edilebiliyor... Peki, sözde sansürle, hiçbir belge gösteremeden yapılan bu haberin amacın ne?

Sözde 'skandal' başlığıyla çıkan haberde, CHP'li bir siyasetçinin oğlunun, ünlü bir televizyon yüzü ile yasak aşk yaşadığı iddia ediliyor. İddiayı destekleyecek tek bir kare bile yok. Üstelik haberde kullanılan acemi işi montaj fotoğraftaki kişinin de Emir Sarıgül olduğunu medyayla biraz ilgili herkes fark edebiliyor... Haber, sözde aşk skandalını öyle bir sunuyor ki, İstanbul'daki herkes bu iki ismi saraş dolaş görmüş, sadece biz görememişiz sanırsınız. Ancak ortada tek bir kare bile yok. Takvim'in haberine göre, basın bu konunun üstünü kapatıyor. Hem de yandaş medyanın linç etmek için fırsat kolladığı Mustafa Sarıgül'ün adının geçeceği bir skandal haberinde elde belgeler olmasına rağmen!

Takvim Gazetesi isim vermediği skandal(!) haberinde, evli olan oğlun yasak aşkı ile gazetecilere de yakalandığı ancak babasının sıcak ilişkileri sayesinde haber yapılmadığını yazmış. Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye geri dönmesinin ve İstanbul'dan aday gösterilebilecek olmasının hemen ardından bu 'flaş' haberi hazırlayan gazete, kendisini yandaş medyanın bu haberi saklayabileceğine inandırmış...

Ancak Türk medyasının geldiği durumun farkında olan herkes bilir ki; eğer ortada gerçekten böyle bir yasak aşk varsa, bu yasak aşkın taraflarından biri Mustafa Sarıgül'ün oğluysa ve de medya tarafından görüntülendilerse yandaş medyasından Hükümet'ine kadar herkes hala bu haberi gündemde tutmak için uğraşıyor olurdu, bırakın saklanmasına göz yummayı! Hem de Taksim gibi Türkiye'nin en saklanılamayacak bir yerinde yaşanan sözde yakalanma vakasının medyaya düşmesi için herhangi bir medya mensubunun orada bulunması dahi gerekmiyorken.

Bakalım Hükümet aşığı kurumlar ve meşlektaşlarımız yaklaşan yerel seçimler öncesinde hayal dünyalarını ne kadar zorlayabilecekler?

(DSÖ)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com