'Ortada, çalınan kocaman iki yıl var'

'Ortada, çalınan kocaman iki yıl var'
Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ Twitter'dan yazdı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan’ın ‘’Türk Ordusu’na kumpas kuruldu’’ itirafı sonrası Türkiye gündeminde ikinci büyük deprem yaşandı. İlki şu sıralar büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonu.

Yalçın Akdoğan’ın itirafı sonrası hemen harekete geçen TBB (Türkiye Barolar Birliği) Başkanı Metin Feyzioğlu, önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül sonra Başbakan Erdoğan ile görüştü. Yakın zamanda da Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Ergenekon ve Balyoz Davaları’nda haksız yere cezaevinde tutulan askerlere ilişkin Anayasal düzenlemeler hakkında görüşecek.

Yeniden yargılamayla ilgili sıcak gelişmeler devam ederken yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Silivri Cezaevi’nde 2 yılını doldurdu. Başbuğ,  “Ortada, çalınan kocaman iki yıl var. Daha bu hırsızlık, gasp ne kadar devam edecek bilmiyorum” dedi.

Başbuğ Twitter hesabından şöyle dedi:

“Bugün Silivri Cezaevi’nde geçirdiğim ikinci yılı da tamamladım. Ortada, çalınan kocaman iki yıl var. Benim hayatımdan, ailemin hayatından ve yakınlarımın yaşamından çalınan… Daha bu hırsızlık, gasp ne kadar devam edecek onu da bilmiyorum. Benden iki yıl çaldılar, ama yaşamından daha fazla yıl çalınan o kadar kişi var ki, onları unutmak mümkün mü?”  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com