Ortadoğu oyununa gelmeyelim!

Ortadoğu oyununa gelmeyelim!
Türkiye'nin Ortadoğu çıkarlarına alet olduğunu belirten CHP İl Başkanı A.Rıza Muslu, Uğur Mumcu'nun yıllar önce söylediği bir sözü hatırlattı: ""Kürd'ü Türk'e, Türk'ü Kürd'e; Ermeni'yi Türk'e, Türk'ü Ermeni'ye; Aleviyi Sünniye, Sünniyi Aleviye

Türkiye'nin Ortadoğu çıkarlarına alet olduğunu belirten CHP İl Başkanı A.Rıza Muslu, Uğur Mumcu'nun yıllar önce söylediği bir sözü hatırlattı: ''Kürd'ü Türk'e, Türk'ü Kürd'e; Ermeni'yi Türk'e, Türk'ü Ermeni'ye; Aleviyi Sünniye, Sünniyi Aleviye düşman eden emperyalizm ve emperyalizmin Ortadoğu çıkarlarıdır.'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı A.Rıza Muslu, son günlerde yaşanan terör saldırılarıyla ilgili basın açıklaması yaparak, AKP hükümetinin ülkeyi bir felaketin eşiğine doğru sürüklediğini iddia etti.
Konuşmasında Uğur Mumcu'nun 1992'deki bir ifadesini hatırlatan Muslu, 'Kürd'ü Türk'e, Türk'ü Kürd'e; Ermeni'yi Türk'e, Türk'ü Ermeni'ye; Aleviyi Sünniye, Sünniyi Aleviye düşman eden emperyalizm ve emperyalizmin Ortadoğu çıkarlarıdır' dedi.
Son zamanlarda iç savaş sözlerinin sıklıkla sarfedildiğini bunu da endişe ile izlediklerini vurgulayan Muslu, 'İmralıdaki de aynı tehdidi yapmaktadır. Türkiye büyük bir felaketin eşiğine doğru gitmektedir' şeklinde konuştu.
Gazze'ye insani yardım adı altında hayat kaybı olabileceği öngörüldüğü halde gönderilmelerini anlamakta güçlük çektiklerini belirten CHP İl Başkanı Muslu, yeşil bayrak çekerek miting gibi gösteriler yapılmasını da eleştirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com