Ortak nokta "Bakan"

Ortak nokta "Bakan"
2011 Genel Seçimleri 12 Haziran Pazar günü yapılacak. Kütahya halkı seçim tarihinin yaklaşması ile birlikte Kütahya'yı TBMM'de temsil edecek vekillerin Bakanlık yapabilecek ve Kütahya'yı Ankara'da üst düzeyede temsil edebilecek özelliklere sahip olmas

2011 Genel Seçimleri 12 Haziran Pazar günü yapılacak. Kütahya halkı seçim tarihinin yaklaşması ile birlikte Kütahya'yı TBMM'de temsil edecek vekillerin Bakanlık yapabilecek ve Kütahya'yı Ankara'da üst düzeyede temsil edebilecek özelliklere sahip olması gerektiğini dile getirdiler. Kütahyalılar;'Biz, Mecliste Bakanlık yapabilecek milletvekili istiyoruz' şeklinde düşüncelerini ifade ettiler.
'TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ'NDE (TBMM) KÜTAHYA'YI BAKAN OLARAK TEMSİL EDEBİLSİNLER'
Türkiye'de daha önce 5 yılda bir yapılan milletvekilliği süresi Ak Parti tarafından 4 yıla indirilmesi nedeniyle 2007 genel seçimlerinde milletvekili olarak meclis koltuğuna oturan siyasilerin görev süresi 2011 Temmuz ayında sona eriyor.
Kütahyalılar 2011 yılı Temmuz ayında yapılacak genel seçimlerde dürüst olan ve Bakanlık yapabilecek kişilerin milletvekili olmasını istediklerini açıkladılar.
Vatandaşlar kendi milletvekili profillerini oluştururken, öncelikle dürüst olan kişilerin ve Bakanlık yapabilecek kişilerin milletvekili olmasını savundular. Milletvekillerinin kendileri için değil, halk için çalışmasını isteyen Kütahyalılar, milletvekillerinin vatandaşı sadece seçim dönemlerinde ziyaret etmemesini seçimden sonrada halkın istek ve taleplerine kulak vermelri gerektiğini özellikle savundular.
Kütahya halkına yaklaşan 2011 genel seçimler öncesinde nasıl bir milletvekili profilini istediklerini sorduğumuzda halk; “Kütahya'ya yatırm gelmesi için girişimlerde bulunmalı, halkın yanında olmalı ve en önemlisi Bakanlık yapabilecek özelliklere sahip olan” dediler.
'SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İLE DİYALOG HALİNDE OLSUN'
Erol Alpertürk (Esnaf); '2011 Genel seçimleri yaklaşıyor. Biz Kütahya için katılımcı milletvekili istiyoruz. Kütahya'nın ekonomik ve sosyal açıdan sorunlarını bilen ve bu sorunların çözümüne yönelik cesur girişimlerde bulunan ve Sivil Toplum Kuruluşları ile diyalog halinde olan vekiller Kütahya'nın kalkınmasını sağlyayabilir. İş adamları Kütahya'nın iş durumunu bildikleri için vekil olacak kişi bu konun çözümünde iş adamıyla birlikte hareket etmeli. Vekil sosyal anlamda da halkı anlamak ve halkın derdine derman olmak istiyorsa Sivil Toplum Kuruluşları ile koordineli bir biçimde harekt etmeli ki toplmum tarafından kabul görsün.

'BAKANLIK YAPABİLCEK ÖZELLİKLERİ OLSUN'
Faruk Oyar (Esnaf ); 'Bu dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Bakanlık yapabilecek kapsaiteye sahip olan kişilerin vekil olması gerekiyor. Kütahya'yı temsil etme gücü gerekiyor. Vekillerin işleri genelikle yoğun oluyor, vekiller haftanın beş günü Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde çalışıyor; ancak TBMM'de çalışırken Kütahya'yı da unutmaması gerekiyor, Kütahya'nın sorunlarına derinlemsine inerek çözüm üretmeli. Bakan özelliklerine sahip, bilgi ve beceri anlamında yeterli donanıma sahip olmalı ki Meclis'te Kütahya'yı temsil edebilsin. Ayrıca Kütahya'dan seçilen vekiller birbirleri ile barşık olmalı, birbirleri ile diyalog halinde olmaları gerekiyorki sorunlarada birlikte çözüm üretebilsinler. Ayrıca vekiller gençlere önem vermeli ve halkın sorunlarına önemle eğilmeleri gerekiyor.'
'SORUNLARIMIZI BİLEN VE SORUNLARIMIZA ÇÖZÜM BULABİLSİNLER'
Hüseyin Okmeydan (Esnaf-Emekli); 'Sorunlarımızı bilen ve sorunlarımızı çözmeye çalışan vekiller istiyoruz. Katılımcı milletvekili istiyoruz. Kütahya'nın ekonomik ve sosyal açıdan sorunlarını bilen ve bu sorunların çözümüne yönelik cesur girişimlerde bulunan ve Sivil Toplum Kuruluşları ile diyalog halinde olan vekiller Kütahya'nın kalkınmasını sağlyayabilir. İş adamları Kütahya'nın iş durumunu bildikleri için vekil olacak kişi bu konun çözümünde iş adamıyla birlikte hareket etmeli. Vekil sosyal anlamda da halkı anlamak ve halkın derdine derman olmak istiyorsa Sivil Toplum Kuruluşları ile koordineli bir biçimde harekt etmeli ki toplmum tarafından kabul görsün. Aynı zamanda Kütahyalı emeklilerin durumunu araştırıp çözüm bulmaya çalışmalıMustafa

'KÜTAHYA'YA YATIRIM GELEMSİ İÇİN ÇALIŞMALI'
Mustafa Bozkurt (Çalışan ); 'Kütahya'nın çok sorunu var bu sornlara sahip çıkan ve sorunları çözmeye çalışan kişilerin vekil olması gerekiyor. Kütahya'ya yatırm gelmesi için girişimlede bulunan ve girişimleri takip eden kişiler vekil olsun. Kütahya'nın sorunlarına derinlemsine inerek çözüm üretmeli. Bakan özelliklerine sahip, bilgi ve beceri anlamında yeterli donanıma sahip olmalı ki Meclis'te Kütahya'yı temsil edebilsin. Halkın nabzını tutan ve hlkın sorunlarına yönelerek çözüm üretenlerin vekil olması bizi sevinderecektir.
Vekil seçildikten sonra halkı unutmayan ve halkın yanında olan kişiler vekil olsun' şeklinde düşüncelerini ifade ettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com