Ortalığı karıştıracak Hatay iddiası

Ortalığı karıştıracak Hatay iddiası
Hatay'ı en iyi bilen isim konuştu. Sökmenoğlu bölge ile ilgili çok çarpıcı açıklamalar yaptı.
Hatay Cumhurbaşkanının oğlu TBMM eski Başkanvekili Murat Sökmenoğlu, Hatay’da yaşananları anlattı: "Hatay’daki Suriye sınırı delik deşik durumda. Askere ‘Karışma’ diye emir verilmiş ve gelen geçiyor".
 
Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen’in oğlu, TBMM eski Başkanvekili ve Hatay eski milletvekili Murat Sökmenoğlu, Suriye krizi ile birlikte Türkiye’nin gündemine oturan Hatay'ı anlattı. Sökmenoğlu, çok tartışılan Apaydın kampının kontrolünün Türk makamlarında olmadığını belirterek, ‘’Hatay ajan kaynıyor, sınır delik deşik, Suriye’de savaşmak üzere Hatay’a gelip sınırdan karşıya geçen Çeçenler bile var’’ dedi.
 
Sökmenoğlu, Suriye’de Esat’a bağlı 360 bin kişilik ordu bulunduğunu, kaçan asker sayısının ise sadece yüzde 2 olduğunu savunarak, Esat’ın direnişinin kolay kırılamayacağını vurguladı ve yaşanan gelişmeleri şöyle açıkladı:
 
APAYDIN KAMPI: Bu kampta Suriye ordusundan kaçan rütbeli askerler var. Kapısında jandarma bekliyor ama içerdeki kontrol bizde değil. Kontrolü, askeri kıyafetli Suriye askerleri sağlıyor. Burada silahlı eğitim yok ancak, bu askerlerin gece ne yaptığı meçhul. Sınırdan geçip, karşı tarafa mı gidiyorlar? Kontrol yok.
 
ASKERE EMİR VERİLDİ: Gazeteport'un haberine göre; Hatay’daki Suriye sınırı delik deşik durumda. Askere ‘Karışma’ diye emir verilmiş ve gelen geçiyor. Çeçenistan’dan ve Libya’dan Hatay’a gelip, savaşmak için Suriye’ye geçenler bile var. Sınırda kontrol yok, tel örgünün altından, üstünden herkes geçiyor. Böyle olunca sınırdan Asala da geçer, PKK da geçer…
 
80 BİNİ ÇOKTAN GEÇTİ: Zamanında Hatay Suriye sınırı çizilirken aileler bölündü. Mesela aynı aileden amca burada, yeğen Suriye’de kaldı. Akrabalık bağı da halen sürüyor. Kriz sonrası Suriye’den kaçanlar buradaki akrabalarının yanına sığındı. Bunlar kamplarda değil, ailelerinin yanında ya da kiraladıkları evlerde kalıyor. O nedenle kampların dışında kontrolsüz kişiler kim, ne faaliyet yürütüyorlar bilinmiyor. Bunları da hesaba katınca gelenlerin sayısı 80 binin çok üzerinde, 100 bini de geçti.
 
AJAN KAYNIYOR: Hatay ajan kaynıyor. Özellikle gazeteci kisvesi altında her milletten ajan var. Bu gidişle yabancıları oyuncağı oluruz. Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun politikası yanlış. Hatay’ı hedef yaptı. Batı Türkiye’ye gaz veriyor. Azerbaycan’da darbeyi, Kardak’da krizi önleyen Türk Dışişleri aciz değil ama, bakan kendi politikasını dayatıyor. Esat’tan sonra bir politikası da yok. Gelişmeleri en iyi gören ve duyarlı olan ise Cumhurbaşkanı Abdullah Gül. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com