"Ortalık gerilmesin diye..."

"Ortalık gerilmesin diye..."
Galatasaray yardımcı antrenörü Hasan Şaş, çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Galatasaray Yardımcı Antrenörü Hasan Şaş, medyada yer alan haberler nedeniyle GSTV'ye açıklamalarda bulundu.

- Bugün basında Kadıköy'de alnınıza bir cismin isabet etmediği, elinizin kanadığı ve elinizdeki kanı başınıza sürdüğünüze dair iddialar vardı. Başınızdaki yaranın görüntüsü bu iddiaları yalanlar nitelikte, bunu görebiliyoruz. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

Tabi beni de üzdü bu iddialar. Sabah birkaç gazetede bu yazıyı okudum. Biz yıllarca Türkiye'ye hizmet etmiş, az çok etrafta sevilen, tanınan insanlarız. Bizim böyle bir şeye itibar etmeyeceğimizi bilmeleri gerekir. Zaten şu anda görüntüde görünüyordur. Biz mümkün olduğunca saha dışında özellikle teknik heyet olarak hiçbir şeyi germemeye çalışıyoruz. Dikkat ettiyseniz bizim maçtan sonra hiçbir açıklamamız yok. Fenerbahçe Kulübü'yle ilgili de bir açıklamamız yok. Kaldı ki Türkiye'nin en saygın kişilerinden Fatih Hoca'ya da yapılmış bir şey var. Ama biz ortalık gerilmesin diye bunun üstünü kapattık. Diğer arkadaşlarımıza da bazı hareketler vardı ama biz onları da hiçbir şekilde dile getirmedik. Saha içinde olan saha içinde kalır. Bizim adetimiz budur. Saha içinde her şey olur, ama maçtan sonra herkes birbiriyle kucaklaşır. Biz ortalığı germek istemiyoruz. Sonuçta şu anda da görüyorsunuz. Bu haberler olmasa da burada konuşmayacaktım zaten. Açıklama yapma ihtiyacı da hissetmeyecektim. Diyecek pek bir şey yok. Bu tip haberler için ''Kanun hakkımı da kullanmak istiyorum'' demek istemiyorum. Her şey ortada, görünüyor."

- Yayıncı kuruluşta bazı görüntülerin olduğuna dair iddialar da var. Bu görüntülerin saklandığı yönünde. Bu iddialar aynı zamanda Türk futbolunun ekonomisinin büyük bir bölümünü elinde bulunduran, büyük bir destek sağlayan yayıncı kuruluşu töhmet altında bırakmıyor mu?

"Yayıncı kuruluşta Şansal Ağabey'den tutun da, bütün bireylerine kadar herkesi tanıyoruz. Türk futboluna gerçekten destek veren, kaliteli ve düzgün yayın yapan bir kuruluş. Bence töhmet altında bırakmak çok şık durmuyor. Bence onlar da gerekli açıklamaları yapacaklardır."

- Maç sonunda herhangi bir açıklama yapmadığınızı az önce de belirttiniz. Bu maçtan sonra da herhangi bir açıklama yapmamız bu iddiaların çıkmaması için daha doğru olabilir miydi?

"Gerçekten her şeyi saha içinde bırakmak istiyoruz. Fenerbahçeli arkadaşlarımızla, teknik heyetle hiçbir sıkıntımız olmamıştı. Alex'in çocuklarıyla Taffarel oynadı. Bunlar gösterilmiyor. Biz ortalığı germek istiyoruz. Maçtan sonra da çıkıp, ''Kafamıza bunu attılar'' demek istemiyoruz. Biz futbolun güzel tarafına bakmak istiyoruz. Tabi ki saha içinde olay olacak. Dünyanın en büyük derbilerinden biri oynanıyor. Tabi ki bir şeyler oluyor, küfür de olacak. Bizim statta da zaman zaman bazı şeyler olabilir. Bundan önceki dönemlerde de oldu. Bunlar saha içinde kalır, saha dışına taşımanın bir anlamı yok bence."

- Uzun yıllardır özellikle Fenerbahçe'yle Kadıköy'de oynanan karşılaşmalarda bu tip olaylar yaşanabiliyor. Hem Fatih Hoca'ya, hem de size bu cisimleri atan kişilerin ortaya çıkarılmaması, tespit edilmemesi çok manidar değil mi?

"Sonuçta statlardaki güvenlik önlemlerinin ne derecede olduğunu biliyoruz. Statların neredeyse her metrekaresi izleniyor. Aynı zamanda yayıncı kuruluşun kameraları da her açıdan görüntü alıyor. Gerçekten futbol dışı konuşmak istemiyorum. Sonuçta biz polis değiliz, ben de değilim. Fatih Hoca da değil. Herhangi bir şikayette de bulunmayız, ortalığı germek istemiyoruz."

(EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com