Örtülü'de fatura çok kabarık!

Örtülü'de fatura çok kabarık!
Başbakan Erdoğan örtülü ödenekten tam 2 milyar 759 milyon lirayı nereye kullandı?

Ecevit, Çiller, Erbakan ve Yılmaz’ın toplam örtülü ödenek harcaması 190 milyon lira... Erdoğan ise 10 yılda, 2 milyar 759 milyon lira kullandı.

Gizli istihbarat ve ülke menffatleri için kullanılmak üzere Başbakan emrine verilen örtülü ödenekten son 10 yılda, 2 milyar 759 milyon 911 bin lira harcandı.. Eski Başbakanlar Bülent Ecevit, Tansu Çiller, Necmettin Erbakan ve Mesut Yılmaz ise, toplam 190 milyon 400 bin liralık örtülü ödenek kullandı.

MHP Genel Sekreteri ve Bursa milletvekili İsmet Büyükataman, ‘’Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı. Örtülü ödenekten Çiller 5,3 milyon lira, Erbakan 6,3 milyon lira, Yılmaz 8,8 milyon lira, Ecevit 170 milyon lira kullandı. Başbakan Erdoğan ise, sadece bu yılın ilk sekiz ayında 587 milyon lira harcadı. Bu milyonlar Oslo’ya mı gitti, birilerine mi verildi ?’’ dedi.

SON 10 YILLIK DURUM

Yasa gereği nereye harcandığı açıklanamayan, belgeleri de imha edilen ve tümüyle Başbakan’ın inisiyatifinde olan örtülü ödeneğin, kapalı istihbarat ve kapalı savunma hizmetleri, devletin milli güvenliği ve yüksek menfaatleri ile devlet itibarının gerekleri, siyasi, sosyal ve kültürel amaçlar için kullanılması gerekiyor. Örtülü için bütçeye konulan başlangıç ödeneği, çeşitli fonlardan yapılan aktarmalar ile yükseliyor. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com