OSB'ye Özel Anadolu Teknik Lisesi kuruluyor

OSB'ye Özel Anadolu Teknik Lisesi kuruluyor
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Organize Sanayi Bölgesi'ne 16 derslikli Özel Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi kurulacağını söyledi.

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Organize Sanayi Bölgesi'ne 16 derslikli Özel Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi kurulacağını söyledi. 

Başkan İça, yaptığı açıklamada, "Birinci Organize Sanayi Bölgesinde geçtiğimiz günlerde bir çalışma yapmıştık. Milli Eğitim Bakanlığının yeni hazırlamış olduğu çalışmayla Organize Sanayi Bölgeleri Özel Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Liselerini kurabilme şansını elde ettiler. Aynı zamanda buradaki müfredatından, öğrencilerinden her şeylerinden sorumlu oldular. Ayrıca sanayide ihtiyaç duyulan meslek gurupların ve programlarını kendileri yapmak suretiyle yeni bir anlayışı getirmiş oldular.

Bu anlamda 1. Organize Sanayi Bölgemizde değişik meslek gurupları ve sektörler var. Meslek guruplarında eleman ihtiyacı hat safhadadır. Sanayicilerimizde bu meslek guruplarının yetişmesinde büyük sıkıntılar çekmektedir.

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu olarak bir karar verdik. 16 derslik Özel Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin kurulması ile ilgili yerimizi tespit ettik. Bu çalışmalarda Milli Eğitim Müdürümüz ve konuyla ilgili müdürlerimiz ile bunun ayrıntılarını inceledik. 4 adet atölyeden oluşacak bir Anadolu Meslek Lisesinin kurulması hususunda projelerimizi hazırladık. Buranın yapılması konusunda da hayırseverlerimize müracaat ettik. Kütahya iş adamımızdan olan Rıza Güral’ı ziyaret ettik. Kendisi de bu konu da bize binanın yapımı ve özellikle böyle bir okulun yapılması ile ilgili bize cesaret verdi. Kendisine şimdiden Yönetim Kurulu Üyesi olarak teşekkür ediyorum. Bize bu tesisi kazandıracaklar. Atölyelerin yapımı konusunda da yine diğer sanayicilerimizden destek bekleyeceğiz. Ve Organize Sanayi Bölgemizin en güzel yerinde iyi bir tesis kazandıracağımız için çok sevinçliyiz. Kendilerine şimdiden teşekkür ediyorum. Kütahya’mıza hayırlı olsun” dedi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com