Oscar töreninde Bond sürprizi

Oscar töreninde Bond sürprizi
Oscar ödül töreninde bu yıl 50. yaşını kutlayan James Bond'a özel bölüm ayrılacak.

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, 24 Şubat'ta yapılacak Oscar ödül töreninde bu yıl 50. yaşını kutlayan James Bond'a özel bölüm ayrılacağını açıkladı.

Ödül töreninin yapımcılığını üstlenen Craig Zadan ve Neil Meron, İngiliz yazar Ian Fleming'in ünlü casusu James Bond'un maceralarının beyaz perdeye uyarlanmasının 50. yıl dönümü için özel gösteri hazırladıklarını söyledi.        

Zadan ve Meron, James Bond filmlerinin tarihteki en uzun süreli aksiyon serilerden biri olduğunu ve küresel bir fenomene dönüştüğünü belirtti.

Ekimde gösterime giren son James Bond filmi ''Skyfall'',  dünyada 1 milyar gişe hasılatına ulaşarak şimdiye kadarki en başarılı Bond filmi olmuştu.

Daniel Craig'in üçüncü kez Bond olarak kamera karşısına geçtiği filmin, Oscar'a aday gösterilip gösterilmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Daha önce ''007''  filmleri, sadece teknik ve müzik kategorilerinde aday gösterilmişti.

Fleming'in 1953'te kaleme aldığı ''James Bond'' adlı İngiliz istihbarat ajanının maceraları, ilk kez 1962 yılında beyaz perdeye uyarlanmıştı. İlk filmde Bond'a İskoç aktör Sean Connery hayat vermişti. Sonraki filmlerde ünlü ajanı, altı aktör canlandırmıştı.

85. Akademi Ödülleri'nin adayları, 10 Ocak'ta açıklanacak. Ödüller, 24 Şubat'ta sahiplerini bulacak. (SAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com