Osman Aydın Nevşehir'e atandı

Osman Aydın Nevşehir'e atandı
Daha önce Kütahya'da görev yapan ve daha sonra ilimizden Konya'ya atanan Vali Osman Aydın, Resmi Gazete'de yayınlanan kararname ile Nevşehir'e atandı.

Merkeze alınan Nevşehir Valisi Mehmet Asım Hacımustafaoğlu'nun yerine atanan Osman Aydın 2003 yılında Elazığ'dan Kütahya'ya atanmıştı. Bir süre merkez valiliği yapan Aydın, 2005 yılında 2.kez Kütahya gelmiş, 2007 yılında da Konya Valisi olmuştu.
Bu kararnamede başka ile atanacağı söylentileri çıkan Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'nin ilimizde kalması ise, sevinçle karşılandı.
'OSMAN AYDIN KİMDİR?'
1947 Tokat Erbağ doğumlu olan Osman Aydın, evli ve 2 çocuk babası. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra ilk olarak Tokat Valiliği'nde maiyet memuru olarak görev yapan Osman Aydın, bu görevinin ardından sırasıyla Göynücek, Arapgir, Gölhisar, Ağın, Hopa, Kızıltepe ve Erdemli ilçelerinde kaymakamlık görevlerinde bulundu.
Daha sonra İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı görevine atanan Aydın, İçişleri Bakanlığı Müşavirliği ve İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerinin ardından ilk valiliğini Elazığ'da yaptı. Elazığ ilinden sonra 2003 yılında Kütahya Valisi olarak atanan Osman Aydın, kısa bir süre sonra Merkez Valiliği'ne getirildi. 2005 yılında 2. kez Kütahya Valisi olarak atanan Aydın, 5 Mart 2007 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararı ile Konya Valiliği'ne atandı. Aydın son olarak Resmi Gazete'de yayınlanan kararname ile Nevşehir Valisi olarak atandı. (Abdulkadir Gümüşsoy)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com