Osman Baydemir Yeni İşini Buldu!

Osman Baydemir Yeni İşini Buldu!
Baydemir DİSKİ'nin tahsilat bürosunda veznedar koltuğuna oturdu ve tahsilat yaptı. Baydemir, Öcalan'ın sert eleştirilerinin ardından bugün adeta İmralı'ya mesaj verdi...

DİSKİ'nin tahsilat bürosunda veznedar koltuğuna oturan Baydemir tahsilat yaptı. Baydemir, bir vatandaşın 48 TL'lik borcunu kendi cebinden ödedi. Ayrıca, gazetecilere kendi eliyle çay ikram etti.

Baydemir, gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakırken, valiliğin sağladığı korumalarla ilgili, “Valilik yakın koruma vermek istedi ancak ben kabul etmedim. Uzaktan korumak isterlerse de bir şey diyemem, bu onların işi. Zaten normalde herkesi korumaları gerekir. Bu rutin bir iştir” dedi.

İmralı'da çarptırıldığı ömürboyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan'ın, “Silahlar miadını doldurdu' açıklamasıyla yüzenden sert şekilde eleştirip, “Kendi işine baksın, çukurları doldursun” dediği Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, bugün adeta "Ben bu koltuğa bağlı biri değilim, gerekirse başka bir iş de yaparım" DİSKİ'nin tahsilat bürosunun veznedarlığına soyundu. Kendi eliyle gazetecilere çay servisi yapan Baydemir, vatandaşların yoğun ilgisine maruz kaldı. Baydemir elini öpmek isteyenlere izin vermedi, yanına gelen küçük çocukların ise ellerini öptü.

VATANDAŞIN BORCUNU KENDİ CEBİNDEN ÖDEDİ

Baydemir, siyasetten ve gelişmelerden hiç söz etmedi. Kürtçe müzik eşliğinde yapılan açılışın ardından su tahsilat bürosunda bir bilgisayarın başına geçen Baydemir, bir vatandaşın 48 TL'lik su borcunu kendi cebinden ödedi. Baydemir, burada gazetecilere kendi eliyle çay ikram ederken, soruları yanıtlamak istemedi.

Baydemir, gazetecilerin, BDP'li belediyelerde eş başkanlık sistemi getirilmesine ilişkin ve Abdullah Öcalan'ın kendisini eleştirmesinden sonra Diyarbakır Valiliğinin kendisine vermek istediği yakın korumalarla ilgili sorulara, “Bugünlük bu kadar yeter” karışlığını verdi.

Hatırlanacağı üzere Abdullah Öcalan'la Baydemir'in arası bozulduğunda bazı kesimler, "PKK Baydemir'i öldürecek" söylentisi yaymış ve devlet Baydemir'e koruma tahsis etmek istemişti.. Baydemir, korumayla ilgili olarak, “Valilik yakın koruma vermek istedi, ancak ben kabul etmedim. Uzaktan korumak isterlerse de bir şey diyemem, bu onların işi. Zaten normalde herkesi korumaları gerekir. Bu rutin bir iştir” dedi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com