Osman Pamukoğlu'ndan bomba kitap!

Osman Pamukoğlu'ndan bomba kitap!
Osman Pamukoğlu, İnkılâp Kitabevi’nden çıkan son kitabı Siyasetin Sefaleti’nde, içinde bulunduğumuz kıskacı gözler önüne seriyor.

90’lı yılların efsanevi askeri Osman Pamukoğlu, kitaplarıyla olay yaratmaya devam ediyor. PKK, Uludere, Ermeni meselesi, Ortadoğu sorunu ve tam bağımsızlık gibi konuları ele alan Pamukoğlu, Türkiye’yi karanlık ve sıkıcı bir geceye benzetiyor.

PKK ile mücadeleyle adını duyuran ve politikaya el atana kadar “efsane komutan”olarak anılan Osman Pamukoğlu, sert üslubunu yazı serüveninde de koruyor.Askerlik yaşamı sırasında da şaşmaz kararlılığıyla ün yapan Pamukoğlu, İnkılâp Kitabevi’nden çıkan son kitabı Siyasetin Sefaleti’nde 2013 Türkiyesi’nin mevcut durumunu gözler önüne seriyor. Bu duruma gelişimizin sorumlularını, iktidar, ana muhalefet partisi ve ABD bağlamında masaya yatırıyor.

Dağlıca korkunç bir hatadır. Yakın tarihimizin en önemli olaylarından 35 sivilin hayatını kaybettiği Dağlıca Baskını’na da değinen Pamukoğlu, “Uludere’de yaşanan olay korkunç bir hatadır. Ancak hükümet ve muhalefet olayı ortaya çıkarmada yetersiz kalmış ve onların bu yetersizlikleri halk arasında parçalanmaya neden olmuştur,” diyor.

Irak üçe bölünüyor, Suriye sırada

Türkiye’nin sadece içte yaşanan karışıklıklarına değil, aynı zamanda komşuları ve küresel güçlerle ilgili sorunlarına da değinen Osman Pamukoğlu, “Irak üçe bölünerek Kürtler, Sünni Müslümanlar ve Şiiler arasında paylaştırılıyor. Aynı planlarla parçalanacak diğer ülke ise Suriye” tespitinde bulunuyor.

Bağımsız Kürdistan geliyor ya da Kerkük!

Petrol zengini Arap ülkelerinin ekonomik açıdan güçlü olmalarına karşın, ABD’nin kuklası durumunda olduğunu dile getiren Pamukoğlu, “Bu toplumlar önümüzdeki günlerde bağımsız Kürdistan’ı ortaya çıkaracak. Bu, gün gibi ortadayken, Türkiye duruma seyirci kalıyor,” değerlendirmesinde bulunmakla kalmıyor, Kerkük’ün de acilen Türkiye sınırlarına katılması ve buradan seçilecek vekillerin de mecliste temsil edilmesi gerektiğini dile getiriyor.

Pamukoğlu, son kitabı Siyasetin Sefaleti ile “karanlık ve sıkıcı bir geceye benzeyen” Türkiye’nin üzerindeki sis perdelerini aralıyor. Karanlık noktalara ışık tutuyor, stratejik zekâsıyla görünenlerin ardındaki gerçekleri okurlarıyla paylaşıyor. Sarsılacaksınız!

Arka Kapaktan:

Türkiye karanlık ve sıkıcı bir gece gibi

Türkiye’de politika, günlük heves ve halkın basit çıkarlarına göre siyaset yapmak, adam kayırma, devlet gelirinin yağmalanması,yeteneksiz insanların çok önemli mevkilere getirilmesi, tutarsızlıklar, laf ebeliği ile sürüp gitmektedir. Acı ve açlık iyi bir öğretmendir ama bunlar dahenüz halkta, “Yetti artık” dedirtecek etkiyi sağlayamamıştır.

Siyasetin Sefaleti isimli bu kitap, Türkiye’nin son dört yılında olup bitenleri gözler önüne sermektedir. Halen yaşayanlar ile gelecek kuşakların da geçmişte Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde neler olup bittiğini öğrenebilmeleri için yazılmıştır. Herkes ve her şey geçicidir, kitaplar hariç… (BCK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com