Osmanbeyli miniklerden muhteşem sergi

Osmanbeyli miniklerden muhteşem sergi
Kütahya Simav'da Osmanbey İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen Bilim Şenliği'nde öğrencilerin yıl boyunca hazırladıkları projeler sergilendi.

Kütahya Simav'da Osmanbey İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen Bilim Şenliği'nde öğrencilerin yıl boyunca hazırladıkları projeler sergilendi.
Okul Toplantı Salonunda düzenlenen ve çok sayıda projenin sergilendiği şenliğin açılışına Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, okul müdürlerinin yanı sıra veliler ve öğrenciler katıldı. Sergilenen projeleri tek tek inceleyerek öğrencilerden bilgiler alan Kaymakam Yüksel Ünal, güzel ve anlamlı bir sergi açıldığını söyledi.
Öğrenci ve öğretmenleri yaptıkları başarılı çalışmalardan ötürü kutlayan Kaymakam Ünal, 'Çocuklarımızın küçük yaşta bilime dayalı çalışmalar yapmaları çok sevindiricidir' dedi.
Okul müdürü Ahmet Oğul, sergide her yıl geleneksel olarak düzenledikleri bilim şenliğinde bu yıl da öğrenci ve öğretmenlerin yıl boyunca yaptıkları çalışmaların sergilendiğini açıkladı.
Oğul, projelerin fen bilgisi, matematik ve bilgi teknolojileri derslerinde hazırlandığını kaydederek, 'Bu çalışma ile öğrencilerimizin bilime merakları oldukça artıyor ve bilime ilgi duyuyorlar. Bu çalışmalar sayesinde güzel projeler geliştiren öğrencilerimizin kendilerini geliştirmeleri sağlanıyor. Eğitici bilgilerin aktarıldığı bu çalışmalar sayesinde öğrencilerimiz, anlaması zor olan konuları proje hazırlayarak zevkli bir şekilde daha rahat anlayabiliyorlar' dedi.
Osmanbey'li miniklerin yılsonu eserlerinden oluşan serginin açılışı dolayısıyla düzenlenen törende okulun folklor ekiplerinin gösterileri de nefesleri kesti. Gösterileri izleyen protokol ve veliler öğrencileri ayakta alkışladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com