OSMANCIK’TA TELEVİZYON VE SİNEMA SEYİRCİSİ HAKLARI DERNEĞİ KURULDU

OSMANCIK’TA TELEVİZYON VE SİNEMA SEYİRCİSİ HAKLARI DERNEĞİ KURULDU
OSMANCIK’TA TELEVİZYON VE SİNEMA SEYİRCİSİ HAKLARI DERNEĞİ KURULDU

ÇORUM - Çorum’un Osmancık ilçesinde Televizyon ve Sinema Seyircisi Hakları Derneği (Tesis-Der) adı altında yeni bir dernek kuruldu.
Dernek son zamanlarda televizyon ve sinema alanında yer alan Türk aile yapısı ve değerlerine uygun olmayan bazı görüntülerden duyulan rahatsızlığı gündeme getirmek ve bunların ortadan kalkması için mücadele edecek. Tesis-Der Başkanı Mahmut Özhan Arslan düzenlediği basın toplantısıyla derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleri alanları hakkında bilgi verdi. Basın toplantısına Belediye Başkanı Bekir Yazıcı, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Ömer Bozoğlu, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ve Sinema Yönetmeni ve Yapımcısı Kamil Koç katıldı.
Derneğin genel merkezinin Osmancık olduğunu dile getiren Arslan, önümüzdeki süreçte diğer il ve ilçelerde de şubeler açmayı planladıklarını ifade etti. Başta Türkiye olmak üzere dünyanın tüm ülkelerinde televizyon ve sinemada gösterilen içeriklerin, başta insan olmak üzere tüm canlıların temel hak ve hürriyetlerini ihlalini engellemek amacıyla bu derneği kurduklarını dile getiren Arslan, “Tesis-Der olarak küresel kültürün taşıyıcı ve üreticisi olan hareketli görüntü dilinin yerel olan üzerindeki baskıcı ve tek tipleştirici etkisini kırmaya amaçlıyoruz. Bir akıl yürütme formu olan hareketli görüntü dilinin seyircinin akıl sağlığını koruyacak ve gösterilenin derinliğini açığa çıkartacak bir gramer yapısına kavuşmasını arzuluyoruz. Televizyon ve sinemalarda temiz ve güzel olanın öne çıkartılıp çoğaltılmasını, içeriği hazırlanırken doğayla ve diğer canlılarla uyumlu bir üretim sürecinin oluşmasını bekliyoruz” dedi.
Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Ömer Bozoğlu ise bir ilçede toplumun ihtiyacı olan bir derneğin doğuşuna şahit olmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, dernek yöneticilerine çalışmalarında başarılar diledi.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com