Osmaneli'de Karakucak Güreşleri

Osmaneli'de Karakucak Güreşleri
Bilecik'in Osmaneli ilçesinde ''Ağlan hıdırellez şenlikleri ve karakucak güreşleri'' yapıldı.

Şenliklere, Vali Musa Çolak, AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, Osmaneli Kaymakamı Ali Ada, Osmaneli Belediye Başkanı Selahattin Çetintaş ile çok sayıda yetkili ve vatandaş katıldı. Vali Çolak, köylülerin birlik ve beraberlik içinde yaşamasının çalışkanlıklarına ve üretkenliklerine yansıdığını belirterek, devlete güvenin, birlik ve beraberliğin teminatı olduğunu kaydetti. Çelik, gelenek ve kültürel değerlerin yaşatılması, ata sporu güreşin geliştirilmesi ve insanların bir araya gelerek kaynaşmasını sağlayan bu tür faaliyetlerin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Güreşlerde başpehlivanlığı Uğur Kapakçı kazanırken, Hakan Oran ikinci, Fatih Cenan üçüncü oldu. Başaltı güreşlerinde Yılmaz Yıldız birinci, Enes Çakar ikinci ve Kadir Şamlı üçüncü, büyükorta da ise Yusuf Erdoğan birinci, Ali Atik ikinci ve Hakan Pip üçüncü geldi. Başpehlivan Uğur Kapakçı'ın ödülünü Vali Çolak, Hakan Oran'ın ödülünü Milletvekili Poyraz ve Fatih Cenan'ın ödülünü Kaymakam Ada verdi.
Çolak, Poyraz ve beraberindekiler daha sonra Ağlan göletinde araziyi sulayacak olan İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan elektrikli sulama tesisini açtı.
Milletvekili Poyraz, üç yıl önce yapımına başlanılan Ağlan göletinin tamamlanarak sulamaya hazır hale getirildiğini belirterek, İl Özel İdaresi tarafından planlanan ve DSİ ile birlikte ortak yapılması kararlaştırılan 2 bin 280 dönümlük alanı sulayacak merkez Selöz göletinin DSİ tarafından yapılacağını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com