Osmaneli'nde Kültür-Sanat ve Konuk evi açıldı

Osmaneli'nde Kültür-Sanat ve Konuk evi açıldı
Bilecik'in Osmaneli Belediyesi tarafından yaptırılan Kültür-Sanat ve Konuk Evi törenle açıldı.

Bilecik'in Osmaneli Belediyesi tarafından yaptırılan Kültür-Sanat ve Konuk Evi törenle açıldı.
Vali Halil İbrahim Akpınar, Kültür-Sanat ve Konuk Evi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Osmaneli ilçesinin görülmeye değer bir yer olduğunu belirterek, "Osmaneli'nin sadece tarihiyle değil, tarımı ve sanayiiyle de önünde büyük fırsatlar var" dedi.

Yeni teşvik kanunuyla Bilecik ve ilçeleri sanayiciler için cazibe merkezi olacağını ifade eden Vali Akpınar şöyle konuştu: “Bizler çok ümitliyiz, Bilecik’e ve ilçelerimize yeni yatırımcılar gelecek. İl Özel İdare sulama ve diğer arazilerle ile ilgili işlere yardımcı oluyor. Türkiye’ye yılda 30 milyon turist geliyor. Turistlerin bir bölümü Antalya, Alanya’dan başlayıp İzmir’e kadar olan sahil şeridini ve İstanbul’u geziyor. İç kesimlerde de turizm hareketi her yıl biraz daha artıyor. Merkez, Söğüt ve Osmaneli de turizmden yakın gelecekte yeteri payı alacak. Hükümetimizin uygulamış olduğu güzel bir değişiklik oldu. Emlak vergilerinden elde edilen gelirin yüzde 10’u özel idarede bir fonda birikiyor. Tarihi eserlerin restorasyonu, projelendirilmesi ve değerlendirilmesinde bu parayı kullanabiliyoruz. Bilecik, Osmaneli ve diğer ilçelerimizle beraber gelişecek, güzelleşecek ve yeni yatırımlar gelecek”.
KİT Komisyonu Başkanı ve AKP Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz da, varlık sebeplerinin ister seçilmiş, ister atanmış olsun millete hizmet olduğunu belirterek, “Vatandaşımızın günlük hayatını kolaylaştırmak için ne yapılması gerekiyorsa valimiz, kaymakamlarımız ve belediye başkanlarımız ile idarecimizle birlikte yapmaya çalışıyoruz” dedi.
Osmaneli Belediye Başkanı Mehmet Isıkan da, gayret ve çabalarının Osmaneli’ni gelecek nesillere hak ettiği halde teslim etmek olduğunu söyledi.
Konuk Evi’nin açılışını yapan Vali Akpınar, Milletvekili Poyraz ve beraberindekiler, daha sonra restorasyonu devam eden Rüstem Paşa Camii'nde incelemede bulundu.
Merhum Belediye Başkanı Selahattin Çetintaş adına açılan karma resim sergisini gezen heyet, Çetintaş’ın kabrini ziyaret ederek dua etti. Burada Çetintaş’ın ailesi ile bir süre sohbet eden Vali Akpınar ve beraberindekiler yol genişletme çalışmaları devam eden Soğucakpınar, Medetli, Kazancı ve Borcak köy yolunda incelemede bulunarak, müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com