ÖSO, SMDK'ya katılıyor

ÖSO, SMDK'ya katılıyor
Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Siyasi Danışmanı Bessam ed-Dade, ÖSO'nun, Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Konseyi'ne (SMDK) katılmayı prensipte onayladığını söyledi.

Bessam ed-Dade, pazar günü ÖSO liderlerinin, SMDK Genel Sekreterliği'yle ÖSO'nun Konsey'de temsilcisinin bulunması hakkında toplantı yaptıklarını belirtti.
 
Toplantıda ÖSO'nun Konsey'e katılmasının onaylandığını dile getiren Dade, ancak ÖSO'nun Konsey'in hangi kademesinde ve yüzde kaç oranında yer alacağı konusunda görüşmelerin devam ettiğini ifade etti.
 
SMDK yetkilileri, Marakeş'teki toplantı öncesi geçici hükümet konusunu çözüme kavuşturmak için Mısır'ın başkenti Kahire'de düzenlenen toplantıda bir araya gelmişti.
 
AB, SMDK'yı TANIDI
 
Bu arada AB dışişleri bakanlarının, Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkanı Muaz El Hatip'le toplantısından tanıma kararı çıktı.
 
AB kararında, SMDK'dan mevcut rejime saygın bir alternatif oluşturmak için Suriye'de siyasi dönüşüm programını ortaya koyması, BM ve Arap Birliği'nin özel temsilcisi İbrahimi'yle angajmana girmesi talep edilerek, AB'nin bu kapsamda SMDK'yı desteklemeyi ve birlikte çalışmayı sürdüreceği vurgulandı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com