Ostim'de 10 Kişinin Cesetine Ulaşıldı!

Ostim'de 10 Kişinin Cesetine Ulaşıldı!
Ankara Ostim'de dün akşam ikinci patlamada cesetlere ulaşıldı.

OSTİM'DEKİ 2. PATLAMA
İTFAİYE EKİPLERİ, PATLAMANIN OLDUĞU ALANDA 9 KİŞİNİN CESEDİNE ULAŞTI

İfaiye ekipleri, Ostim OSB'deki ikinci patlamanın olduğu bölgeden 9 kişinin cesedini çıkardı, binada hala mahsur kalanların bulunduğu bildirildi.

İtfaiye ekipleri, patlamanın olduğu alanda 9 kişinin cesedine ulaştı, halen ulaşılamayanların olduğu belirtildi.

Ekipler, sağlık durumları hakkında bilgi alınamayan söz konusu kişilere ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor.

İLK PATLAMANIN ENKAZINDAN 1 KİŞİNİN DAHA CESEDİ ÇIKTI

Ostim'de dün öğlen saatlerinde meydana gelen patlamanın neden olduğu göçüğün enkazında yapılan arama kurtarma çalışmalarında, bir kişinin daha cesedine ulaşıldı.

Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birliği ile Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar, gece boyunca sürdü. Ekipler arama kurtarma çalışmalarında kepçe ve vinç gibi büyük iş makinaları kullandı, zaman zaman bu makineleri durdurarak, taş kırma, demir kesme aletleri ve el yordamıyla arama yaptı.

Çalışmalarda özel eğitimli köpeklerden de faylanıldı.

Ekipler, enkaz altında olduğu düşünülen iki kişiden birinin cesedine ulaştı. Kimliği tespit edilemeyen ceset, Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

PATLAMALARDA YARALANANLARIN İSİMLERİ BELİRLENDİ

Ankara Ostim'de dün gerçekleşen iki ayrı patlamada yaralananların isimleri ve tedavi gördükleri hastaneler belirlendi.

Ankara İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Aksoy, yaptığı yazılı açıklamada, dün sabah 11.10'da meydana gelen patlamada yaralanan ve halen tedavisi devam edenlerin isimleri ve tedavi gördükleri hastaneleri şöyle açıkladı:

''Hasan Bozkurt; Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Mükremin Atmaca, Abdurrahman Ersoy, Ataman Ergün, Faruk Ünlü; Onkoloji Araştırma Hastanesi, Orhan Er; Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Murat Özbek; Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İbrahim Demir; Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Güldal Ekim; Etlik İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sadullah Çoban ve Adnan Biber; Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Hacı Ali Şahman ve Muhammet Altınbaş; Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi, Ahmet Çağatay Gür; Ufuk Üniversitesi.''

Aksoy, dün 19.30'da gerçekleşen ikinci patlama sonucu yaralananlar ve tedavi gördükleri hastanelerin ise ''Kemalettin Çenli, Hayrettin Çenli, Volkan Üçler, Ozan Bozer; Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ramazan Akkaya; Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Mehmet Şimşek; Etimesgut Devlet Hastanesi, İbrahim Dal ve Nihat Gülerkaya; Etlik İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Volkan Özdemir ve Onur Çorumlu; Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'' olduğunu bildirdi.

Açıklamada, ayrıca yaralılarla ilgili bilgi almak isteyen yakınlarının, hastanelerin nöbetçi şefliklerine başvurmaları istendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com