Ostim'deki Patlamada Flaş Gelişme!

Ostim'deki Patlamada Flaş Gelişme!
Tüp firmasının sabıkalı olduğu ortaya çıktı..

Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesinde yaşanan ve 20 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın sanayi tüplerinden kaynaklandığı iddiası üzerine gözlerin çevrildiği dolum firmasının eski ortağının daha önceden de böyle bir sabıkasının olduğu ileri sürüldü. Şirketin eski ortaklarından Şeref Ersoy'un, Sincan Organize Sanayi Bölgesindeki 2 kişinin yaşamını yitirdiği benzer bir patlama sebebiyle yurtdışına kaçtığı ileri sürüldü. Patlamanın ardından firmanın tüpleri önce Sincan'daki bir tesislerine ardından da buradan alınarak şehir dışına toprağa gömdüğü iddia edildi.

ÖLENLERİN YAKINLARI SAVCI İLE GÖRÜŞTÜ

Ankara Ostim ve İvedik Sanayi Bölgelerinde 3 Şubat 2011 tarihinde meydana gelen ve 20 kişinin hayatını kaybettiği patlamalara sanayi tüplerinin sebep olduğu belirtildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da devam eden olayla ilgili soruşturmada sürpriz tanığın ifadeleri dikkatleri bir kez daha sanayi tüplerine çevirdi. Tanık M.Ç'nin iddiaları üzerine patlamada hayatını kaybedenlerin yakınları dün savcı Savcı Veli Güneş ile görüştü. Savcının patlamada hayatını kaybedenlerin yakınlarına çok kısa sürede olayın faillerini bulacağını ve olayın aydınlatılacağını söylediği öğrenildi.

ÖNCEKİ PATLAMADA YURTDIŞINA KAÇTI

Bir aile şirketi olan Ersoy Gaz A.Ş.'nin eski ortağı Şeref Ersoy'un daha önceden Sincan'da meydana gelen ve iki kişinin hayatını kaybettiği patlamanın da faili olduğu ileri sürüldü. Şeref Ersoy'un bu patlama sebebiyle yurtdışına kaçtığı, yargılanmaktan kurtulduğu iddia edildi. Ersoy Firmasının yetkilisi Ali Bayındır bu iddiaya, Şeref Ersoy'un Keçiören Semtinde ikamet ettiğini ve dün 16:30 sularında "Geçmiş olsun" ziyaretine geldiğini söyleyerek cevap verdi. Firmada 15 yıldır çalıştığını belirten Bayındır, 1999 yılında Şeref Ersoy'un şirket ortaklığından ayrıldığını söylüyor. Ancak Bayındır, Sincan Organize Sanayi Bölgesindeki patlama ile ilgili iddialara cevap vermedi. Bayındır, firma olarak kendilerinin tanık olduğunu, sanık olanın ise Özkanlar firması olduğunu söyledi. Bayındır ayrıca tanık M.C.'nin Ersoy Gaz'dan ayrıldığını ve Özkanlar firmasının ifade değiştiren M.C.'ye para verdiğini de ileri sürdü.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com