ÖSYM Başkanı Ali Demir YÖK'e Hesap Verdi!

ÖSYM Başkanı Ali Demir YÖK'e Hesap Verdi!
'Şifre var, kopya yok' diyen ÖSYM Başkanı Ali Demir YÖK'e açıklama yaptı...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında YÖK'ten soruşturma izni istenen ÖSYM Başkanı Ali Demir, YÖK Genel Kurulu toplantısına katılmak üzere YÖK binasına geldi.

Demir, saat 12.05'te YÖK binasına gelerek, otoparkın bulunduğu kapıdan asansöre bindi ve YÖK Genel Kurulu toplantısına katıldı.

Toplantıya katılan Demir, YGS süreciyle ilgili Kurul üyelerine bilgi aktararak, üniversiteye girişte ikinci aşama sınavı olan Lisans Yerleştirme Sınavı'na ilişkin nasıl bir projeksiyon belirleneceğine dair bilgi verdi.

YÖK BİNASINDAN AYRILDI
YÖK Genel Kurulu Toplantısına ara verilerek, öğle yemeğine geçildi. Demir, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan ve üyelerle birlikte öğle yemeğine katıldı. Daha sonra Demir, YÖK binasından ayrıldı.

SAVUNMASI ALINACAK
Yetkililerden edinilen bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının ÖSYM Başkanı Demir hakkında soruşturma izni istemesine ilişkin evrakın YÖK'e ulaşmasıyla birlikte YÖK Başkanı Özcan, YÖK Genel Kurulu üyelerinden iki kişiyi görevlendirecek. Bu iki üye, Demir'in savunmasını alacak.

30 GÜN İÇİNDE KARAR
Savunma alındıktan sonra 30 gün içinde YÖK Genel Kurulu toplanarak, ÖSYM Başkanı Demir hakkında soruşturma izninin verilip verilmeyeceğini kararlaştıracak

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com