ÖSYM Başkanı'nın emeklilik ayarı!

ÖSYM Başkanı'nın emeklilik ayarı!
Skandalları ile gündemi sık sık meşgul eden ÖSYM'nin tartışılan Başkanı Prof. Dr. Ali Demir'in istifa etmemesinin ilginç bir nedeni olduğu ileri sürüldü.

Skandalları ile gündemi sık sık meşgul eden ÖSYM'nin tartışılan Başkanı Prof. Dr. Ali Demir'in istifa etmemesinin ilginç bir nedeni olduğu ileri sürüldü. YÖK Başkanı Prof. Dr.Yusuf Ziya Özcan'ın, "Ben yerinde olsam istifa ederdim. LYS sürecini bir bitirsin değerlendirecektir" açıklamalarına karşın istifaya yanaşmayan Demir'in, özlük haklarını kazanmayı beklediği ifade edildi. İlk olarak göreve 22 Eylül 2010'da getirilen Demir, bu görevi vekaleten yürüttü. ÖSYM Kanunu'nun çıkmasının ardından Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın imzası ile 29 Mart 2011'de resmi gazetede ataması yayımlanarak bu kurumun başına asaleten atandı. ÖSYM Kanunu'na göre Demir'in, bu kurumun emeklilik haklarından yararlanması için 6 ay görev yapması gerekiyor. Bu süre de, asaleten atandığı 29 Mart 2011 tarihinde başlıyor ve 29 Eylül 2011 tarihinde son buluyor.

6 AY ÇALIŞMA ŞARTI
Demir, ÖSYM'nin başında 29 Eylül'e kadar kalır ve 6 aylık süresini doldurursa ne zaman emekli olursa olsun, kurumun özlük haklarından yararlanacak. Demir, üniversiteye dönüp, profesör olarak çalışsa bile emekliliği ÖSYM'den hesaplanacak. Yani Demir, bugün itibariyle hesaplansa yaklaşık 4 bin lira emekli maaşı alacak.
Takvim

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com