ÖSYM'de sınav skandalı!

ÖSYM'de sınav skandalı!
Usta gazeteci Uğur Dündar bir sınav skandalını daha açıkladı!
ÖSYM'ye Ali Demir'in başkan olmasından bu yana ÖSYM2nin yaptığı sınalarda skandallar bitmek bilmiyor. Son yapılan skandalda Usta gazeteci Uğur Dündar'ın dikkatinden kaçmadı. Dündar ÖSYM’nin açıkladığı yerleştirme klavuzuna uygun hareket etmeyerek keyfi bir takvim izlediği ortaya çıkardı.
 
Elinde belgelerin de olduğunu söyleyen Dündar şu açıklamaları yaptı: “Ali Demir’in ÖSYM Başkanı olduğundan bu yana bütün sınavlarda şaibeler oluştu. Soruların daha önceden belirli kişiler tarafından çalındığı ve bu şekilde sınavların dürüstlüğüne şaibe düştüğü şeklinde soruşturmalar yapıldı. Bu senede ÖSYS 24 Haziran’da bir klavuz yayınladı. 2013 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Yüksek Öğretim Programları ve Kontenjanları klavuzu. Bu klavuzda Üniversite tercihlerinin 15-25 Temmuz'da, LYS sonuçlarının açıklanmasının da 7 Temmuz’da olacağı bildirildi. Oysa LYS sonuçları bugün açıklandı. Üniversite tercihlerinin de 8-18 Temmuz’da yapılacağı belirtildi. 
 
Şimdi böylesine ciddi ve önemli bir kurumun daha önce açıkladığı tarihlerde böylesine oynamalar yapılınca üniversiteye yerleşecek öğrencilerin programlarıyla üniversite ve yüksekokulların tercih tanıtım organizasyonları alt üst oldu, 20 Temmuz’dan sonra düzenlenen üniversite tercih fuarlarını iptal etti. Dolayısıyla Ali Demir dönemi bir skandala daha imza atmış oldu." (BCE)
 
 
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com