ÖSYM'den sınavlarda bir yasak daha!

ÖSYM'den sınavlarda bir yasak daha!
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), sınavlarda her tür müsveddeyi yasakladığını açıkladı.

ÖSYM, sınav güvenlik tedbirlerini yeniden düzenledi. Son KPSS’de sınav bittikten çok kısa bir süre sonra soruların internete sızmasıyla başlayan skandalda adayların soruları müsvedde kağıtlara yazarak dışarı çıkardıkları tespit edilmişti.
 
ÖSYM bu skandalın ardından yeni bir önlemle sınava her türlü müsvedde kağıt alınmasını yasaklama kararı aldı. ÖSYM’den yapılan yazılı açıklamada, merkez tarafından yapılan sınavlarda, adayların ve sınav görevlilerin sınav binalarına ve sınav salonlarına alınmalarında ve sınavın uygulanmasına yönelik güvenlik önlemlerinin yeniden düzenlediği belirtildi.
 
Yeni düzenlemeyle sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üzerleri emniyet görevlileri tarafından elle veya detektörle aranacak, adaylar yanlarında her türlü müsvedde kağıt, defter, ders notu, kitap, sözlük, dergi, gazete ve benzeri yayınlar, cetvel, pergel, açıölçer ve benzeri araçlar sınav binasına kesinlikle getiremeyecek. Bu tür cihazları taşıdığı tespit edilen adayın sınavı geçersiz sayılacak. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com