ÖSYM'den tercih açıklaması

ÖSYM'den tercih açıklaması
Yargı kararı gereği 2010-TUS Sonbahar Dönemi'ne ilişkin adaylardan tercih alınacak. Hakkı olup tercih yapmayanlar ile yeniden yapılan değerlendirme sonucu hak kazananlar tercih yapabilecek.
ÖSYM'den yapılan açıklamada, Ankara 15. İdare Mahkemesi ve Danıştay 8. Dairesi'nin kararları ile Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu'nun görüşleri doğrultusunda, 2010-TUS Sonbahar Dönemi Sınavı'na yönelik, hakkı olup tercih yapmayanlar ile yeniden yapılan değerlendirme sonucu hak kazananlardan tercih alınacağı bildirildi.
 
Tercih işlemlerinin 22 Aralık saat 23.59'da sona ereceği belirtilen açıklamada, şöyle denildi:
 
''Bu adaylardan alınan tercihler ve 2010-TUS Sonbahar Dönemi genel yerleştirme için alınan tercihler birlikte değerlendirilerek 2010-TUS Sonbahar Dönemi kontenjanlarına göre yerleştirme işlemi yapılacaktır. Yapılacak yerleştirme, 2010-TUS Sonbahar Dönemine ilişkin daha önce yapılmış yerleştirme sonuçlarına göre bir uzmanlık dalına yerleşen adayları etkilemeyecektir.''
 
2010-TUS Sonbahar Dönemi sınavına giren bütün adayların, soru iptali sonrası yeniden yapılan değerlendirme işlemi sonuçlarını ve yeniden tercihte bulunup bulunamayacaklarını https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=1281 internet adresinden öğrenebilecekleri bildirildi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com