ÖSYM'den ''YGS'' açıklaması

ÖSYM'den ''YGS'' açıklaması
ÖSYM, üniversiteye girişte birinci aşama sınavı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın (YGS), 1 milyon 837 bin 741 adayın katılımıyla sorunsuz bir şekilde tamamlandığını bildirdi.

Sınavın, 6 bin 410 sınav binasında, 98 bin 693 salonda gerçekleştirildiği ve sınavın yürütülmesinde 251 bin 789 personelin görev yaptığı belirtilerek, YGS için Ankara'dan 3 günde 81 ile, 64 hat üzerinden 20 tır ve 52 kamyondan oluşan araç kafilesiyle yaklaşık 500 ton evrağın nakledildiği vurgulandı.

Sınavın yapılacağı il ve ilçelerde bulunan saklama merkezlerinden 2 bin 500 kent içi nakil aracı ile sınav evrakının sınav binalarına götürüldüğü ve geri merkezlere getirildiği ifade edilerek, sınav evrakının binalara ulaştırılmasında 53 bin 709 adet sınav evrak kutusunun kullanıldığı belirtildi.

Cevap kağıtlarının hızlı okunması için kırmızı kutu

Açıklamada, toplam 7 bin 500 kırmızı kutunun, cevap kağıtlarının merkeze ulaştırıldığında daha hızlı bir şekilde ayrıştırılması ve okuma sürecinin etkinliğinin artırılması amacıyla kullanıldığı bildirildi.

Sınav sırasında adayların ve görevlilerin herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için azami gayret sarf edildiğine değinilen açıklamada, ÖSYM merkezinde Merkez Sınav Koordinasyon Kurulu ile illerde kurulan sınav koordinasyon kurullarının sınav öncesi toplandığı ve tüm hazırlıkları gözden geçirerek, eksiklerin giderilmesini sağladığı belirtildi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com