Otel projesinde sona gelindi

Otel projesinde sona gelindi
GÜRALLAR GRUP'UN SAMSUN'UN ATAKUM İLÇESİNE YAPACAĞI OTELİN PROJE ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİĞİ AÇIKLANDI

GÜRALLAR GRUP'UN SAMSUN'UN ATAKUM İLÇESİNE YAPACAĞI OTELİN PROJE ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİĞİ AÇIKLANDI

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma'yı ziyaret eden Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş. Yatırım Danışmanı Salih Çetiner ile Genel Sekreter A.Necip Ebecil, eski Meteoroloji istasyonunu alanına inşa edilecek olan otelin proje çalışmalarında sona gelindiğini açıkladılar.
Meteoroloji arsasına inşa edecekleri otelin projesinin bittiğini, ilk kazmayı vurmak için gün saydıklarını belirten Salih Çetiner ile A.Necip Ebecil, “Turizm yatırımı denilince akla Ege ve Akdeniz Bölgesi geliyor. Biz burada yatırım kararı alınca ve çalışmalara başlayınca yatırımcılar bize 'neden Atakum? Burada ne buldunuz?' diye soruyorlar. Biz de buranın şehirleşmesini ve gelişmesini sevdiğimizi söylüyoruz” dedi.
Ulaşım sorununun bulunmamasına karşın otele hem prestij kazandırmak hem de gelecek projelere destek olmak amacıyla otelin yanından geçen karayoluna kavşak yapma ve karşıya köprü ile bağlantı kurma gibi girişimlerinin olacağını da belirten Danışman Çetiner ve Genel Sekreter Ebecil, “Bu konu ile ilgili sizin son derece olumlu yaklaşımlar içerisinde olduğunuzu biliyoruz. Konuyu bir de Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz'ın onayına sunacağız” diye konuştu.
Otelin haricinde Atakum'a yeni yatırımlar yapacaklarının müjdesini de veren Çetiner ve Ebecil, şunları söyledi: “Kentin vizyonunu belirleyen ve bu doğrultuda çalışmalar yapan Sayın Burma'nın bize olan yaklaşımları son derece içten ve yapıcı boyuttadır. Bu bile bizim ne kadar doğru bir yere yatırım yaptığımızın bir işaretidir. Bu samimiyet karşısında Gürallar Grup olarak yeni yatırım yapma kararı aldık. Bunu da önümüzdeki günlerde hayata geçireceğiz.”
Kentlerinin her alanda günden güne geliştiğini, bunun da doğru vizyon belirleme ve bu doğrultu da alt ve üst yapı oluşturmaktan geçtiğini belirten Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “Bölgemizin geleceğinin turizm olduğunu biliyoruz. Çalışmalarımızı da büyük bir gayret ve azimle bu doğrultuda sürdürüyoruz. Buraya yatırım yapacak bizim koyduğumuz vizyona hizmet edecek yatırım yapan her yatırımcıya kapımız sonuna kadar açıktır. Atakum ve Atakumlu için onlara yardımcı olmak adına elimizden geleni yapmaya hazırız. Otelin bulunduğu alana kavşak ve köprü yapımı için gerekli olan planı biz hazırlarız, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Bey'in de bu tür projeleri çok sevdiğine inanıyorum. Kendisi size yardımcı olacaktır” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com