Otelde Kanlı İnfaz Kamerada!

Otelde Kanlı İnfaz Kamerada!
Zonguldak'ta iki kardeşin infaz anı güvenlik kamerasında!

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde Menteşoğlu Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı 38 yaşındaki Ahmet Menteş'in, birlikte sahibi oldukları şirketleri iyi yönetemediğini söylemeleri nedeniyle tartıştığı kardeşleri 32 yaşındaki Kenan ve 37 yaşındaki Sedat Menteş'i, otelindeki odasında tabancayla öldürmesinin güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde Kenan ve Sedat Menteş kardeşler, kendilerine ait otele gelip ağabeyinin bulunduğu odaya kapıyı tekmeleyerek giriyor. Açık kapıdan görülen olayda, tartışma sırasında Ahmet Menteş çekmecesinden çıkardığı tabancasıyla kardeşlerine kurşun yağdırıyor. Ahmet Menteş'in, dışarıya çıktıktan bir süre sonra geri dönüp yaşadığını gördüğü Kenan Menteş'e yeniden ateş ettiği görülüyor.

Olay, geçen yıl 18 Mayıs'ta Ahmet Menteş'in işletmeciliğini yaptığı ilçe merkezindeki Özkul Oteli'nde meydana geldi. Ahmet, Kenan ve Sedat Menteş kardeşler, babaları Tahir Menteş'in 4 yıl önce 52 yaşında kalp krizinden ölmesinin ardından turizm, seyahat, gıda ve mobilya üzerine faaliyet gösteren Menteşoğlu Şirketler Grubu'nun yönetimi konusunda anlaşmazlığa düştü. İddiaya göre Kenan ve Sedat Menteş, evli ve 3 çocuk babası Ahmet Menteş'in başka kadınlarla ilişki yaşayıp sorumsuzca para harcaması ve borca girmesi nedeniyle şirketleri ayırmak istedi. Ancak Ahmet Menteş, buna karşı çıktı.

OTELDE İNFAZ

Olay akşamı Kenan ve Sedat Menteş, ayrılma konusunu konuşmak için ağabeylerinin işlettiği otele gitti. Ahmet Menteş, odasında tartıştığı kardeşleri evli ve 1 çocuk babası Kenan ile evli 2 çocuk babası Sedat Menteş'e tabancayla kurşun yağdırdı. 2'si başına vücuduna 5 kurşun isabet eden Kenan olay yerinde, 1'i başına 4 kurşun isabet eden Sedat Menteş ise hastaneye kaldırılırken yolda öldü.

GÜVENLİK KAMERASI SANİYE SANİYE GÖRÜNTÜLEDİ


Otelin resepsiyon bölümünde bulunan güvenlik kamerasının saniye saniye görüntülediği olayda, Kenan Menteş, resepsiyonun karşısında bulunan ağabeyinin odasının kapısını tekmeyle açıp içeri giriyor. Ahmet Menteş, önce yanında oturan ve sevgilisi olduğu ileri sürülen otel müdürü Nurcan B.'nin üzerine yürüyen Kenan Menteş'e ateş ediyor. Ardından da diğer kardeşi Sedat'ı vuruyor. İki kardeş yere yığılırken, Ahmet Menteş, Kenan Menteş'e dönüp yerde yeniden ateş ediyor.

GERİ DÖNÜP TEKRAR ATEŞ ETTİ

Ahmet Menteş, daha sonra gözü önünde gerçekleşen infaz nedeniyle şoka giren Nurcan B.'yi dışarıya çıkarıyor. Bu sırada otel çalışanları büyük panik yaşıyor. Nurcan B., panikle odadan çıkarken bir otel görevlisine çarpıyor. Soğukkanlı tavırlarıyla dikkat çeken Ahmet Menteş ise otelin önünde bir süre telefon görüşmesi yaptıktan sonra içeriye girip odaya yöneliyor. Odadaki otel görevlilerini dışarıya çıkaran Ahmet Menteş, yaşadığını gördüğü kardeşi Kenan Menteş'e 2 el daha ateş ediyor.

Olaydan 12 dakika sonra gelen 112 Acil Servis ekibinin yaptığı kontrolde Kenan Menteş'in öldüğü saptanıyor. Hızla odadan çıkarılıp hastaneye götürülen Sedat Menteş de yolda yaşamını yitiriyor.

2 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ ÖMÜR BOYU HAPİSLE YARGILANIYOR

Olayın ardından teslim olarak tutuklanan ve hakkında '2 kardeşini kasten öldürmek' suçundan 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açılan Ahmet Menteş, Zonguldak 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk 2 duruşmada susma hakkını kullandı. Daha önce poliste ve savcılıkta da ifade vermeyen Ahmet Menteş'in savunmasını 2 avukatı yapıyor.

'AYRILIK OLURSA KAN AKAR' DEMİŞ

İlk duruşmada tanık olarak ifade veren ölen Kenan Menteş'in eşi Habibe Menteş, kayınpederi Tahir Menteş'in ölümünden sonra şirketlerin ekonomik sıkıntıya girdiğini söyledi. Habibe Menteş, "Ahmet Menteş, sorumsuzca para harcıyordu. Şirketleri borca sokuyordu. Bu yüzden eşim Kenan ile kardeşi Sedat ayrılmak istiyordu. Ama Ahmet Menteş, 'Ayrılık olursa kan akar' demişti" diye konuştu.

30 Mart'ta görülecek 3'üncü duruşmada olayla ilgili güvenlik kamerası görüntüleri izlenecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com