“Oto kiralama sektörü Kütahya'da hızla gelişiyor”

“Oto kiralama sektörü Kütahya'da hızla gelişiyor”
Zurıch oto kiralama yetkilisi Muharrem Damar, rent a car sektörünün dünyada uzun yıllar önce gelişmeye başladığını, ülkemizde ise son yıllarda giderek yaygınlaşan bir sektör haline gelidiğini belirterek, otomobili olmayan ancak ihtiyaç duyanların imdadın

Zurıch oto kiralama yetkilisi Muharrem Damar, rent a car sektörünün dünyada uzun yıllar önce gelişmeye başladığını, ülkemizde ise son yıllarda giderek yaygınlaşan bir sektör haline gelidiğini belirterek, otomobili olmayan ancak ihtiyaç duyanların imdadına oto kiralama şirketlerinin yetiştiğini söyledi.
Oto kiralama sektörünün ciddi anlamda geliştiğini belirten Damar, Kütahya'da da bu sektörünün canlanmaya başladığını ifade etti.
Kütahya'da yaklaşık 3 ay önce hizmete başladıklarını ifade eden Damar, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bu sektör öylesine gelişti ki sadece şahıslara değil, şirketlere dahi filo şeklinde otomobil kiralanabiliyor. Oto kiralamanın avantajları ise saymakla bitmiyor. Rent a car şirketinden araç kiralayanlar vergi, kasko, sigorta ve bakım-onarım gibi fazlaca yük getiren maliyetlerden kurtuluyor. Sadece kiralama ve yakıt parası ödeyen müşteriler, istediği kadar otomobilin sahibi oluyor, ihtiyaçlarını rahatlıkla gideriyor. Oto kiralama şirketleri son yıllarda filolarına sadece normal otomobilleri değil son derece lüks otomobilleri de kattı. Pek çok kişi için hayalden öteye gidemeyen, rüyalarını süsleyen birbirinden pahalı ve lüks otomobiller de, kiralama yoluyla şahıslara ve şirketlere veriliyor. Bu otomobilleri kiralayanlara ise sadece sürüş keyfi yaşamak kalıyor.”
Filo kiralama ve avantajları konusunda önemli açıklamlarda bulunan Damar, filo kiralamanın, bir operasyonel kiralama çeşidi olduğunu araç ihtiyaçlarının satın alınmadan, uzun vadeli kiralama yoluyla her türlü işletim hizmetlerinin giderildiğini belirtti.
Damar, son yıllarda çok büyük oranda büyüyen bu sektörun, sağladığı avantajlar nedeniyle farklı meslek grupları tarafından giderek talep gördüğünü belirterek, bu sektörün önemli bir iş kapısı haline geldiğinide dile getirdi.
Araç kiralaması ile ilgili önemli ip uçları aktaran Damar; “Aracınızı park ettiğiniz zaman ruhsatı yanınıza alınız, anahtarını kimseye teslim etmeyiniz, bu gibi durumlarda büyük hasarlar oluşabilmekte ve sigorta kapsamı dışında kalabilmektedir.
Aracınızı mümkün olduğunca otopark' a park ediniz ve anahtarı üzerinde bırakmayınız, anahtarın sizin tarafınızdan verilmesi durumunda araç çalınırsa yine sigorta kapsamı dışında kalmaktadır. Park ettiğiniz araçta ya da seyir halinde görünür yerlerde, koltukların üzerinde çanta, kamera ve benzeri eşyalar bırakmayınız bagaja koyunuz. Kaza durumunda hasarlı aracı yerinden hareket ettirmeden en yakın polis veya jandarma karakolundan kaza ve alkol raporu alınması gerekmektedir.Aracın park yerinde hasara uğraması durumunda yine karakol veya jandarmadan hasar tespit tutanağı alınması gerekmektedir. Kaza ve arıza durumunda acil yardım ( yol yardım ) numaramızı arayınız. Hemen yardımınıza bir çekici gönderilecek, en yakın servise çekilecek, gerekiyorsa yerine başka bir araç gönderilecektir. Aracınızı jandarmanın yada polisin gönderdiği çekiciye çektirmeyiniz, kendi sigortanız olduğunu söyleyiniz ve hemen bizi arayınız. Döşemelerde meydana gelebilecek sigara yanıkları sigorta kapsamı dışında olup onarımı için gereken bedeli sizin ödemeniz gerekmektedir. Yollarda çok sık radar ile sürat kontrolleri yapılmaktadır, özellikle şehir dışı yollarda sürat limitlerine dikkat ediniz. Aracınızın periyodik bakımları ve kontrolleri zamanında yapılmış olup size problemsiz bir yolculuk sağlayacaktır. Yine de oluşabilecek arıza durumlarında ilk önce bizi arayınız. Arkadaşlarımız sizi duruma göre bilgilendirecek ve yönlendirecektir. Kira süreniz içerisinde 5000 kilometreden fazla kullanmanız durumunda aracın bakıma gitmesi gereken kilometreyi ofisimize sorunuz, bu hem sizin daha güvenli bir yolculuk yapmanız, hem de aracın garanti kapsamında kalabilmesi için önemlidir.” şeklinde püf noktalara dikkat çektti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com