Otobüs Biletlerine Zam!

Otobüs Biletlerine Zam!
Kütahya toplu taşıma araçlarında kullanılan tek kullanımlık bilet alan halk bundan böyle yüzde 12 zamlı olarak ulaşımını sağlayacak. Yapılan Olağanüstü Belediye Meclis Toplantısında önceki gün alınan kararla toplu taşıma araçlarında kullanılan tek kulla

Kütahya toplu taşıma araçlarında kullanılan tek kullanımlık bilet alan halk bundan böyle yüzde 12 zamlı olarak ulaşımını sağlayacak. Yapılan Olağanüstü Belediye Meclis Toplantısında önceki gün alınan kararla toplu taşıma araçlarında kullanılan tek kullanımlık bilet fiyatı 1,20 TL'den 1.35 TL'ye çıkartıldı.

Kütahya toplu taşıma araçlarında tek kullanımlık bilet alan halk bundan böyle 1,20 TL yerine 1,35 TL ödeyecek. Kütahya Belediye'nin Olağanüstü Meclis Toplantısında alınan kararla, E-kent ile Kütahya Belediyesi arasında kanunların ve yasarın el verdiği çerçevede yeni fiyat tarifesinin belirlenmesi gerektiği vurgulanarak yüzde 12'lik zam uygun görüldü.
Kütahya Belediye Meclisinin, 07 Haziran 2007 tarih ve 26545 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 5675 Sayılı Kanunun 3. Maddesi gereği, 03.07.2005 tarih ve 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. Maddesine eklenen fıkra uyarınca, ekli gündem maddelerini görüşmek üzere 2. Dönem 1. Olağanüstü toplantısını 25 Haziran Cuma günü saat 20:00'de Belediye Kültür Sarayı Meclis Salonunda Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça başkanlığında gerçekleştirdi.
Kütahya Belediye Meclisinde ele alınan ve oy birliği ile kabul edilen Özel Halk Otobüslerinde kullanılacak olan tek kullanımlık bilet ücretinin belirlenmesi konusu belediye meclis üyeleri arasında müzakere edilerek kabul edildi. Yapılan açıklamada, 5393 sayılı belediye kanun 15. maddesi gereğince kara, deniz, hava ve su üzerinde yapılan her türlü toplu taşıma araçlarında fiyat belirleme ve fiyata müdahale etme ayrıca toplu taşıma araçlarının hareket etme saatelerinin de belirlenme haklarının yasal olarak Belediyelere ait olduğu belirtilerek, E-kent ile Kütahya Belediyesi arasında kanunların ve yasaların el verdiği çerçevede yeni fiyat tarifesinin belirleneceği açıklandı. Şu an kullanılan tek kullanımlık bilet tarifesine yüzde 12'lik bir zammın öngörüldüğü yapılacak bu yeni zamla birlikte şu an toplu taşıma araçlarında 1,20 TL den satılan tek kullanımlık kartın bedelinin 1,35 TL olarak belirlenmesi oy birliği ile Kütahya Belediye Meclisi üyeleri tarafından kabul edildi.
Böylece yapılan yeni zamla birlikte tek kullanımlık bilet fiyatı 1,20 TL'den 1.35 TL'ye çıkmış oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com