Otobüs dolusu sahte emekli

Otobüs dolusu sahte emekli
Bursa Emniyet Müdürlüğü'nün, SGK Bursa İl Müdürlüğü'ne yönelik başlattığı 'Usulsüz Emeklilik Operasyonu' kapsamında gözaltına alınan 49 kişinin sorgusu sürüyor.
Sorgulanmaları için cuma gününe kadar süre alınan şüpheliler, otobüs ile sağlık kontrolüne getirildi. Çoğu usulsüz emekli olan şüphelilerden bazıları, otobüste yer kalmayınca ayakta yolculuk yaptı.
 
Bursa'da polisin, yapılan şikayet üzerine savcılıktan alınan izinle SGK İl Müdürlüğü'nde başlattığı 'usulsüz emeklilik' operasyonunda gözaltına alınan 49 kişinin sorgulaması Emniyet Müdürlüğü'nde sürüyor. Aralarında SGK'da görevli 11 memurun da bulunduğu şüphelilerin çoğunluğunu yaklaşık 5 yıldır usulsüz emekli olanlar oluşturuyor. Sorgulamaları için cuma gününe kadar süre alınan şüpheliler,sağlık kontrolüne otobüsle götürüldü. Bazı şüpheliler, oturacak yer kalmadığı için ayakta yolculuk yaparken, kendilerini görenler, 'Otobüs dolusu sahte emekli' esprisi yaptı.
 
Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, şüphelilerin işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceğini, gözaltı sayısının daha da artabileceğini belirtti. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com