Otobüs şoförüne pompalı tüfekle saldırı

Otobüs şoförüne pompalı tüfekle saldırı
Afyonkarahisar’da halk otobüsünün trafikte önünü kesip şoföre saldıran bir şahıs, ardından bir parka çağırdığı halk otobüsü firması yetkilisine pompalı tüfekle saldırdı.

İddialara göre, Afyonkarahisar - ANS hattında çalışan Salih Batkı idaresindeki 03 VN 855 plakalı halk otobüsünün önünü iki arkadaşının içinde bulunduğu 03 VD169 plakalı aracıyla kesen Hakan E. (26) midibüsün şoförü ile tartışmaya başladı.
 
Tartışmanın bir anda kavgaya dönüşmesi ile tehdit ve küfürlere başlayan E., daha sonra midibüsün ön camına yumruk atmaya başladı. Bu sırada midibüsün içerisinde bulunan yolcular şaşkın bakışlarla olup biteni anlamaya çalışırken; Hakan E. yanındaki şahıslarla olay yerinden uzaklaştı.
 
Ardından halk otobüsü firması yetkililerinden Nuri Yeşilçayır’a ulaşmak için şirketi arayan Hakan E., Yeşilçayır’a ulaşamayınca telefon numaralarını bırakarak kendilerini aramalarını söyledi. Şirket yetkililerinin durumu bildirdikleri Yeşilçayır, hemen Hakan E'yi arayarak görüşmek istediğini söyledi. Hakan E, Yeşilçayır’ı İl Emniyet Müdürülüğü arakasında bulunan parka çağırdı. Yeşilçayır’ın belirttiği adrese geldiğini gören Hakan E., aracının bagajında bulunan pompalı tüfeği çekerek bir el havaya ateş etti. Hakan E'nin daha sonra silahını Yeşilçayır’ın üzerine doğrulttuğu ve tam ateş edeceği sırada Yeşilçayır’ın müdahalesi ile tüfeğin namlusunun yere doğru eğildiği, merminin yere saplandığı belirtildi.
 
Olayın ardından bölgeye gelen polis ekipleri, Hakan E. ve yanında şahısları gözaltına aldı.
 
Yaşanan olayın ardından şahıslardan şikayetçi olan Nuri Yeşilçayır ise olayı şöyle anlattı:

“Bugün saat 16.30 bünyemizde çalışan bir şoför arkadaşın kullandığı midibüsü Demiryalan türbe mevkiinde araçları ile önünü keserek durdurmuşlar. Şahıslar aşağı inerek hem personele hemde şahsıma küfür etmeye başlamışlar. Halbuki benim olaydan ne bilgim, nede ilgim vardır. Orada şahısların tek amacı benim olay yerine taşımakmış bunu ikinci olayda daha iyi anladım. Bu olayın altında yatan neden benim TUREX firmasında çalışmamdır. 4,5 yıldan beridir minibüsçü esnafı bu tür olaylarla beni yıldırmaya çalışıyorlar. Yaşanan olayın ardından şahıs şirketi arayarak benim tel numaramı istemiş. Ancak şirketten verilmemiş. Israrla şahıs arayınca kendi numarasını vererek aramamı istemiş. Ben de kendisine döndüm. Daha sonra beni Mecidiye’deki parka çağırdı. Yanımda şirketten arkadaşlarda vardı. Olay yerine vardığım anda şahısın elinde pompalı tüfek yanındaki 3 şahıs da elinde bıçaklarla beni bekliyorlarmış. Şahıs bir el önce havaya ateş etti. Bunun da nedeni yanımda ki arkadaşlarımın dağılacağını düşündü. Ama yanımda ki arkadaşlarım bir yere gitmeyince şahıs silahı bana doğru çevirerek bana ateş etmek istedi, bende sol elimle silaha vurdum ve o anda tetiğe bastı yani silaha vurmasaydım beni vuracaktı. Bu olayın altında yatan nedenleri emniyetteki ifademde belirttim. Ben bu olayların arkasını kesileceğini düşünmüyorum ve benimle çalışan arkadaşların can güvenliği kesinlikle yok. Olayın arkasında minibüsçü ya da minibüsçüler var. İsim olarak kimseyi söyleyemem ben ifademde gerekli olan şeyleri söyledim. Ben emniyetin yapacağı soruşturma ile şahsa bu olayı kimin yaptırdığını öğreneceğini düşünüyorum.”  (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com