Otobüslerde unutulan eşyalar görenleri şaşkına çeviriyor

Otobüslerde unutulan eşyalar görenleri şaşkına çeviriyor
Afyonkarahisar’da özel halk otobüslerinde yolcular tarafından geçen yıl boyunca unutulan 700’e yalın cep telefonu ve cüzdanın sahiplerine teslim edildiği kaydedilirken, unutulan eşyalar arasında takma diş, bebek arabası ve Kuran-ı Kerim dahi olduğu belir

Kentte uzun süredir şehir içi ulaşım yapan özel halk otobüslerinde unutulan eşyalar görenleri şaşırtıyor. Unutkanlığın bu kadarına da pes dedirten eşyalar arasında çoğunluğunu cüzdan ve cep telefonu oluştururken, en fazla unutulan diğer eşyaların arasında ise anahtarlık, gözlük, bere, eldiven, atkı, ayakkabı, çorap, okul kitapları, hatta öğrenci ödevlerinin dahi olduğu belirtildi. Kuran’ı Kerim ile birlikte çok sayıda okul kitabının unutulduğu otobüslerde bulunan kullanılmış çorap ve şemsiyelerde unutulan eşyalar arasında yer alıyor. 

Unutulan eşyalar ile ilgili bir açıklama yapan Afyonkarahisar Belediyesi Öze Hak Otobüsleri firma ortaklarından Galip Şanlı, yaklaşık 5 yıldan buyana unutulan eşyaları gördüklerinde bazen kendilerinin bile inanamadıklarını söyledi.

“VATANDAŞLARIMIZ BİRAZ DAHA DİKKATLİ OLSUNLAR”
Firma olarak unutulan eşyaların sahiplerine ulaşmak için uzun uğraşlar verdiklerinden bahseden Şanlı, “Günde ortalama 15 unutulan eşya firma merkezimize geliyor. Bunlar içerisinde cüzdan, cep telefonu unutuluyor. Unutulan ilginç eşyalar ise bebek arabası, Allah’tan içerisinde bebek yok. Bunun yanında takma dişler, ayakkabı, çanta bile unutuluyor. Biz bunu toparlıyoruz, tutanak karşılığında sahiplerine iade ediyoruz.

Eğe sahipleri 1 ay içerisinde çıkmazsa yine tutanak karşılığında ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere Yarım Elma Derneğine bağışlıyoruz.

Vatandaşlarımız gerçekten çok dikkatsizler, çok şey unutuyorlar. Araçlarımızda kamera olduğu için bir başkasının ya da şoförün alması gibi bir şey söz konusu değil. Bize ulaşan unutulan eşyaları bir şekilde vatandaşa teslim etmeye çalışıyoruz. İçerisinde para olan çanta, cüzdanlar çok bulduk ve sahiplerine teslim ettik. 2013 yılı içerisinde 700’e yalın cep telefonu ve cüzdan teslim ettik. Eşyalarını bulan vatandaşlarımız çok seviniyorlar. Ama bizlerin vatandaşlardan tek isteği biraz daha dikkat etsinler” dedi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com