Otobüsü böyle havaya uçurdu!

Otobüsü böyle havaya uçurdu!
Rusya’da “Kara dul” terörü tekrar can aldı. Üzerinde patlayıcı madde taşıyan ve kara dul olduğu söylenen kadın terörist Volgograd kenti taşrasında tıka basa dolu belediye otobüsü içinde düğmeye bastı.

Rus güvenlik güçlerinin olay yerinden verdiği bilgiye göre terör eyleminde otobüste bulunan 10 yolcunun hayatını kaybetti, 27 kişi de yaralandı.


 
Genelde başkent Moskova ve Kafkaslar bölgesinde işlenen benzer terör eylemleri dün beklenmedik bir şekilde Rusya iç kesimlerindeki taşra kasabası Volgograd’ta meydana geldi.
 
TSİ 13.00 sularında 29 numaralı belediye otobüsü içinde bulunan terörist kadının beline bağlı bulunan patlayıcı madde dolu kuşağı ateşlediği belirtildi.
 
Rus güvenlik güçleri, kara dul olduğu sanılan kadın teröristin cesedinin otobüste bulunduğunu ve parçalanmış cesedin üzerinden çıkan belgelerden kimlik tespiti yapılırken, kadının Dağıstan doğumlu 30 yaşındaki Naide Ahilova olduğunun anlaşıldığı söylendi. Belgelerle cesedin aynı kişiye ait olup olmadığı DNA testiyle belirleneceği de kaydedildi.-
 
Patlamanın ilk meydana geldiği anda kadın teröristin çevresinde bulunan 5 kişinin olay yerinde hayatlarını kaybettiği öğrenildi. Geride kalan 5 yolcunun ise ağır yara aldıkları ve hastane yolunda can verdiği belirtildi. Bu arada hastaneye kaldırılan 27 yaralıdan 8 kişinin durumu son derece ağır olarak tanımlandı.
 
Rusya’nın Volgograd şehrinde işlenen terör eylemiyle ilgili bölgede geniş çaplı soruşturma ve terörist kadının olası ortaklarının ortaya çıkarılması için operasyonlar başlatıldı.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com