Otogar muamması!

Otogar muamması!
İnşaatına 2007 yılında inşaatına başlandığında 18 ayda bitirileceği açıklanan daha sonra da Kütahya Belediyesi'nce 2009 yılının Mart ayında hizmete açılacağı belirtilen yeni otobüs terminali inşaatının şimdi de Eylül ayında bitirileceği açıklandı.

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya'da, şehirlerarası ulaşımda her geçen gün ihtiyacın artması ve mevcut terminalin zaman zaman yetersiz kalması nedeniyle inşaatına başlanan ve halen devam eden şehirlerarası otobüs terminalinin Eylül ayında bitirileceğini açıkladı.
Belediye Başkanı İça gündem değerlendirmesi yaptığı toplantıda yeni otobüs terminali inşaatının Eylül ayında inşaatının biteceğini ifade ederken, çevre tanzimi, arkasında akaryakıt istasyonu, taksici yerleri, kargo şirketleri ile ilgili çalışmalara hız vermeye çalıştıklarını söyledi.
2007 yılında Eskişehir yolu 2.kilometresindeki belediyeye ait eski asfalt şantiyesinin yerine, 80 dönüm arazi üzerine kurulacak olan yeni otobüs terminali inşaatının 2009 yılının Mart ayında bitirileceği ifade  edilmişti.
Şehir trafiğini altüst eden ve büyük bir yoğunluğun yaşandığı otagarın nezaman taşınacağı vatandaşlar arasında merak konusu oldu. Eylül ayında bitirilip bitirilmeyeceği Kütahya halkı tarafından artık şüpheyle bakılan yeni otobüs terminalinin inşaat ihalesini alan müteaahhit firmanın maddi sıkıntılar yönüyle işi geciktirdiği de söylentiler arasında yer almıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com