Otomatik akülü engelli aracı yardımı

Otomatik akülü engelli aracı yardımı
Türkiye Engelliler Vakfınca, yaklaşık 3 yıl önce geçirdiği trafik kazası nedeniyle belden aşağı tutmayan bir engelliye otomatik akülü engelli aracı hediye edildi.

Türkiye Engelliler Vakfınca, yaklaşık 3 yıl önce geçirdiği trafik kazası nedeniyle belden aşağı tutmayan bir engelliye otomatik akülü engelli aracı hediye edildi.
Vali Yardımcısı Eflatun Can Tortop, yaptığı açıklamada, Koyunköyde yaşayan Şenol Karateke'ye ve ailesine sunulan imkanlarla ilgili Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Görme Engelliler Dayanışma Derneği (GÖRSEM) Bilecik Şubesi tarafından araştırma yapıldığını bildirdi.
Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından eşine 495 lira özürlü maaşı ödendiğini ifade eden Tortop, şöyle konuştu:
''30 yaşındaki Karateke hastalığından dolayı zamanının çoğunu evinde geçiriyor. Hiçbir sosyal güvencesi bulunmayan Karateke'nin maddi imkansızlıktan dolayı akülü tekerlekli sandalye alma imkanı yoktu. Derneğimize hediye edilen aracı kendisine verilmesi uygun görüldü. Bu araçla kendisini biraz daha rahat hissedecek. Aileye Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından da gıda yardımında bulunduk.''
Karateke ailesi ile yakından ilgilenen ve 4 yaşındaki çocukları Birol'a çeşitli hediyeler veren Vali Musa Çolak'ın eşi Gülsüm Çolak da engelli vatandaşların her yönden desteklenmesi gerektiğini söyledi.
Tekerlekli sandalyesi olmadığı için evden dışarı çıkmakta zorluk çektiğini belirten Karateke de ''Artık ben de tekerlekli sandalye sayesinde dışarı çıkıp istediğim yere gidebileceğim. Yardım edenlere teşekkür ederim'' dedi.
Otomatik akülü engeli aracın teslimine, Vali Musa Çolak'ın eşi Gülsüm Çolak, Vali Yardımcısı Eflatun Can Tortop'un eşi Rehyan Tortop, Vali Yardımcıları Süleyman Deniz'in eşi Nazeli Deniz ve Hasan Kayhan'ın eşi Hülya Kayhan ile GÖRSEM Bilecik Şubesi Başkanı Akif Biçer katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com