Otomobil fiyatına Kangal

Otomobil fiyatına Kangal
İşadamı Sivas Kangalına sahip olmak için 72 bin lira ödedi.

Almanya'da yaşayana bir işadamı Sivas'ın meşhur kangal köpeklerinden 'Kırkmir' isimli köpeği almak için 72 bin lira ödedi. Dünya Uluslararası Kangal Köpeği Festivalinde iki birinciliği olan Kırkmir'in yetiştiricisi Hüseyin Yıldız paranın tamamen hayvanların ihtiyacı için harcanacağının sözünü verdi.

Adının açıklanmasını istemeyen işadamının bir süre çiftlikte kaldığını ve daha sonra Kırkmir'i almaya karar verdiğini söyleyen işletme sahibi Yıldız; ""Biraz da yardım amaçlı, çiftliğimizde bulunan 'Kırkmir'i isimli damızlık Kangal köpeğini satın almak istedi. Bu paranın da tamamen köpekler için yatırıma dönüşmesini istediği için 3.5 yaşındaki, 'Kırkmir' isimli damızlık köpeğimize 72 bin lira para verdi. Aldığımız bu paranın da tamamını köpeklerin sağlığına, ilaç giderlerine, aşı giderlerine ve ihtiyaçlarına harcayacağımıza söz veriyoruz" diye konuştu.

Sivas kangalına büyük ilgi olduğunu söyleyen işletmeci, 3.5 yaşındaki Kırkmir'in babasının da çiftliklerinde yetiştiğini belirtirken köpeğin gitmesinden dolayı da üzgün olduğunu ifade ederek; "Kırkmir, benim 20-25 yıllık bir soy ağacımdan gelme bir köpek. Babası da damızlık olarak çiftliğimizde bulunan 'Yiğido' isimli köpekti. Kırkmir'in gidecek olmasına gerçekten çok üzülüyorum. Aramızda çok büyük bir bağ oluşmuştu. Kırkmir beni çok iyi dinleyen, anlayan, algılayan çok zeki bir köpekti. İnsani yönleri çok fazla hayata ve yaşam bağlarına çok düşkündü. Çok sevdiğim için gitmesine üzülüyorum." dedi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com