Otomobil satarken dolandırılmayın

Otomobil satarken dolandırılmayın
İstanbul'da, otomobilini satmak için ilan veren vatandaşlarla alıcı gibi irtibata geçen ve "Parayı daha sonra bankadan çekip veririz" diyerek noter satışıyla araçları üzerine alıp kaçan 9 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü, kandırılarak noter satışıyla otomobilleri ellerinden alınan mağdurların şikayeti üzerine soruşturma açıldı. Yaklaşık 2 ay süren telefon dinlemesi ve fiziki takibin ardından polis, elebaşılığını Taner K.’nın (26) yaptığı 9 kişiyi gözaltına aldı. Polisin, şüpheliler ile ilgili yapılan soruşturmada çalışma yöntemleri de belirlendi.

Polisin belirlemelerine göre, çete üyeleri otomobilini satmak için ilan veren vatandaşlarla alıcı gibi konuştu. Kısa sürede bu kişilerle dostluk kuran çete üyeleri, sözde alacakları otomobili bir ustaya götürdü ve beğenmiş gibi yaptı. Daha sonra araç sahibini notere götüren bu kişiler "Satışı yapalım. Birlikte bankaya gidip paranızı öderiz" dedi. Satış işleminin gerçekleştirildiği noterden çıkışından sonra şüpheliler, bir bahaneyle otomobil sahibinin yanından uzaklaştı. Koşarak kaçan şüpheliler, otomobilleri 2 gün içinde başkalarına sattı.

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından yapılan soruşturmada benzer şekilde dolandırıldıklarını iddia eden 22 kişinin şüphelileri teşhis ettiği belirtildi. Poliste haklarında nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla işlem yaptığı şüpheliler, Büyükçekmece Adliyesi’ne götürüldü.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com