Otomotiv sektöründe yeni dönem

Otomotiv sektöründe yeni dönem
Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Hulusi Şentürk, Otomotiv Test Merkezinin nerede kurulacağına ilişkin kesin sonucu beklediklerini belirterek, merkez için Antalya ve Bursa arasında bir tercih yapılacağını söyledi.
TSE BAŞKANI ŞENTÜRK: OTOMOTİV TEST MERKEZİ İÇİN BASTIRMAMIZ GEREKİYOR
 
Şentürk, "Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bursa ve Antalya'dan gerekli talep yazılarını bekliyor. Artık ne çıkarsa. 'Kim bilir belki yarın, belki yarından da yakın' zamanda belli olur. Ama o yarınların hiç gelmemesi de mümkün. Hep beraber bastırmaya devam etmemiz gerekiyor" dedi.
 
TSE Danışma Kurulları'nın kurulmasına yönelik ilk toplantı, dün akşam Bursa'da düzenlendi. Hilton Otel'de yapılan toplantı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan TSE Başkanı Hulusi Şentürk, Otomotiv Test Merkezi'nin kuruluşu ile ilgili bilgiler verdi. Otomotiv Test Merkezi'nin Bursa için değil, Türkiye için çok önemli bir proje olduğuna işaret eden Şentürk, konuyla ilgili kararın bir an önce çıkmasını beklediklerini dile getirdi. Otomotiv Test Merkezi'nin hangi ilde kurulması ile ilgili yürütülen çalışmalarda son iki tercih olarak Bursa ve Antalya'nın kaldığına dikkat çeken Şentürk, "Otomotiv Test Merkezi'nin inşallah en kısa zamanda adresi belli olur. En son 2 kente indirildi. Bursa ve Antalya. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bursa ve Antalya'dan gerekli talep yazılarını bekliyor. Artık ne çıkarsa. 'Kim bilir belki yarın, belki yarından da yakın' zamanda belli olur. Ama o yarınların hiç gelmemesi de mümkün. Hep beraber bastırmaya devam etmemiz gerekiyor" diye konuştu.
 
"TÜRKİYE'DE GERÇEKTEN KRİZ YOK"
 
Kalite sürecinde belge sayısında bir azalma olup olmadığının sorulması üzerine Şentürk, geçen yıl iptal edilen belge sayısının fazla olduğunu, bu yıl ise oran olarak birbirine yakın olduklarını açıkladı.
 
Krizin belgeye yansımasının olmadığını ifade eden TSE Başkanı, "Bu bizim için sevindirici bir gelişme. Türkiye'de demek ki gerçekten kriz yok" dedi.
 
"MÜŞTERİ DÖVME, KENDİSİNİ DEVLET GÖRME' ANLAYIŞI TERK EDİLMELİ"
 
TSE'deki anlayışın değiştiğine de işaret eden Şentürk, kuruluşun müşteri dövme, kendisini devlet görme anlayışını terk etme mecburiyetinde olduğunu vurguladı. Müşteri yerine paydaş anlayışının yerine getirilmesi gerektiğini ifade eden Şentürk, "Kuruluş bu anlayış ile yürümek zorunda. Biz, bu değişimi, dönüşümü yaşatmak istiyoruz. Ancak, kafaların değişimi zaman alıyor, sabır gerektiriyor" diye konuştu. (MUT)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Apple, iOS 8'in son kullanım oranını açıkladı08 Ocak 2015 Perşembe 14:04
 • Kuyruklu yıldız kaşifi Philae kayboldu06 Ocak 2015 Salı 12:12
 • WhatsApp, Snapchat'e özendi02 Ocak 2015 Cuma 15:24
 • Dünya bu buluşu konuşuyor!26 Aralık 2014 Cuma 15:01
 • Android telefon kullananlar dikkat!26 Aralık 2014 Cuma 11:39
 • iPhone 6S mini geliyor25 Aralık 2014 Perşembe 10:59
 • Nabız ve tansiyonu yanlış ölçüyorlar25 Aralık 2014 Perşembe 10:32
 • Şimdi de LG G3 patladı24 Aralık 2014 Çarşamba 13:17
 • Facebook 2014 yılını kısaca özetledi10 Aralık 2014 Çarşamba 10:29
 • Samsung fena patladı!09 Aralık 2014 Salı 11:19
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com