Otomotivde “Reyhanlı” şoku!

Otomotivde “Reyhanlı” şoku!
ABD merkezli ‘Automotive News’in 12 Haziran’da düzenleyeceği uluslararası otomotiv kongresi İstanbul’dan Paris’e kaydırıldı. Bunda da Türkiye’nin Suriye sınırındaki problemler ve Reyhanlı’daki patlamalar etkili oldu.

ABD merkezli dünyanın en çok takip edilen otomotiv yayın kuruluşu ‘Automotive News’in 12 Haziran’da 16’ıncısını düzenleyeceği ve otomotiv devlerinin en tepe yöneticilerinin katılacağı uluslarası otomotiv kongresi İstanbul’dan Paris’e kaydırıldı.
 
Automotive News Avrupa Direktörü Luca Ciferri,
bu kararda Suriye sınırında yaşananların ve Reyhanlı’daki patlamaların etkili olduğunu belirtti.
 
COĞRAFYA BİLGİSİ YOK

 
Paris’te yapılacak 2 günlük kongre öncesi konuştuğumuz Luca Ciferri, özellikle Amerikalıların bu dönemde Türkiye’ye riskli gördüklerini, bu yüzden kongreyi Paris’e kaydırmak zorunda kaldıklarını söyledi. Ciferri şöyle konuştu: “Kongre için İstanbul’un riskli bölgeden çok uzak olduğunu söyledik. Hatta Amerika’daki eyalatler arasındaki uzaklığı örnek gösterdik. Bu yüzden bir sorun çıkmayacağını belirtmemize rağmen riski göze almadılar. Ne yazık ki özellikle Amerikalıların coğrafya bilgisi biraz zayıf. Hemen önyargılı davranıp, en ufak riskten kaçıyorlar.”
 
100’ÜN ÜZERİNDE FİRMA
 
Kongrenin İstanbul’da düzenlenmesiyle ilgili her türlü hazırlığı yaptıklarını kaydeden Ciferri, uçuşların bile büyük ölçüde hazırlandığını söyledi. ABD merkezli Automotive News’in Avrupa kanadı olan Automotive News Europe, 15 yıldır, Avrupa’da geniş katılımlı kongreler düzenliyor. Bu yıl 16’ıncı yapılacak zirveye tüm dünyadan 30’un üstünde yabancı gazeteci ve 100’ün üzerinde firmanın temsilcilerinin katılacaktı.
 
AUTOMOTIVE News Avrupa kongresi, Türk otomotiv sektörü için büyük önem taşıyordu. Hem otomotiv devlerinin üst yönetimi hem de dünyanın ve Avrupa’nın en büyük tedarikçileri 2 günlük zirve için İstanbul’a gelecekti. Zirve sayesinde hükümet nezrinde yeni teşvikler birinci ağızdan anlatılacak, firmalar arasında yeni bağlantıların kurulma şansı ortaya çıkacaktı.

Bu yıl 16’ncısı düzenlenen kongrenin ana teması ‘yeni Avrupa’. BMW Yönetim Kurulu Üyesi Ian Robertson, Audi AG Yönetim Kurulu Üyesi Luca de Meo ve Peugeot CEO’su Maxime Picat gibi üst düzey katılımların yer alacağı kongrede, Avrupa otomotiv sektörünün krizden çıkış formülü üzerine konuşmalar yapılacak, yeni Avrupa için sektör olarak neler yapılması gerektiği tartışılacak. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Otomotiv sektöründe şok karar26 Şubat 2014 Çarşamba 10:14
 • Porsche'un ilk modeli ahırdan çıktı30 Ocak 2014 Perşembe 13:31
 • Otomotiv sektöründe bıçak kemiği kesti26 Ocak 2014 Pazar 14:28
 • Aracınız için daha az vergi ödemek ister misiniz?06 Ocak 2014 Pazartesi 08:41
 • Araç sahipleri dikkat!16 Aralık 2013 Pazartesi 17:15
 • LPG'ye rekor zam geldi03 Aralık 2013 Salı 09:40
 • İkinci el otomobil alacaklar dikkat!29 Kasım 2013 Cuma 23:23
 • Araç sahipleri dikkat07 Kasım 2013 Perşembe 20:41
 • İstanbul trafiğine bir tek bu araç çözüm olur07 Kasım 2013 Perşembe 15:35
 • Otomobil tutkunlarına müjde05 Kasım 2013 Salı 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com