"Otopark Olarak Kullanılıyor"

"Otopark Olarak Kullanılıyor"
Kütahya'da Cemallettin Mahallesi Tahıl Pazarı karşısındaki işyerleri yol çok dar, araçlar geçmiyor, yol dar olduğu için araçların geçişi aksıyor diye istimlak bedeli karşılığında Kütahya Belediyesi tarafından kaldırıldı. Ancak kaldırılan İşyerlerini


Kütahya'nın Cemallettin Mahallesi Tahıl Pazarı karşısındaki işyerleri yol çok dar, araçlar geçmiyor, yol dar olduğu için araçların geçişi aksıyor diye istimlak bedeli karşılığında Kütahya Belediyesi tarafından kaldırıldı. Ancak kaldırılan İşyerlerinin yeri şimdi ise araçlara otoparklık yapıyor.
Yaklaşık 3 ay önce, Tahıl Pazarı karşındaki işyerleri, taşıt yolunu daraltıkları gerekçesiyle istimlak bedeli karşılığında Kütahya Beldeyisi yetkilileri tarafından kaldırıldığını belirtin esnaf, kaldırılan işyerlerinin yerine yapılması gereken yolun hala yapılamadığını dile getirerek tepki gösterdiler.
Kaldırılan işyerlerinin yerine yapılması gereken yol çalışmalarının hala yapılmadığını belirten çevre sakinleri konuşmalarına şöyle devam ettiler:' Tahıl Pazarı karşısındaki işyerleri gerçekten trafiğin akışını aksatıyordu.
İşyerlinin kaldırılıp yerine yol yapım çalışmalarının yapılması esnaf olarak bizi çok sevindirdi.
Ama işyerleri yaklaşık 3 ay önce belediye ekipleri tarafından yıkılarak kaldırıldı. Kaldırılan işyerlerinin yerine yol yapım çalışmaları yapılmadığı için zamanla burası araçlara otoparklık görevi yapmaya başladı. O kadar araç buraya park yapıyor ki normal trafikte seyreden araçların geçişi bile engelliyor. Görevliler biz yolu genileteceğiz diye işyerlerini kaldırdılar ama başka da bir şey yapmadılar. '
Esnaflar, yetkililerin biran önce buraya bir çözüm bulmalarını isteyerek tepkilerini dile getirdiler. Belediye yetkililerine gereken durumu anlattıklarını belirten esnaf kendileri ile yeteri derecede ilgilenemediğini de vurguladılar.
Yaz sezonun gelmesi ile birlikte Kütahya'da araç sayısının çoğalacağına dikkat çeken çevre sakinleri, Kütahya için kilit noktalardan biri olan bu yerin otopark olarak kullanılmasına devam edilmesi halinde trafik kazalarının da kaçınılmaz bir hal alacağını özellikle belirttiler. (M:AKSU)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com