Otopsi sonucu açıklandı: taş değil kurşun

Otopsi sonucu açıklandı: taş değil kurşun
Ethem Sarısülük'ün otopsi sonucu açıklandı.

Melih Gökçek'in taşla yaralandığını söylediği Ethem Sarısülük'ün otopsi raporunda başında mermi çekirdeği bulundu.

Gezi Parkı eylemelerinde destek amacıyla Ankara'da yapılan gösterilerde yaralanan ve hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün kurşunla yaralandığı otopsi ile ortaya çıktı. Ankara'da yapılan gösterilerde 1 Haziran günü başına gelen yabancı bir cisimle yaralanan Sarısülük hastaneye kaldırılmıştı. İşçi Ethem Sarısülük'ün cenazesi otopsi için Adli Tıp'a kaldırıldı. Soruşturma savcısı Veli Dalgalı ile ailenin avukatları da otopside hazır bulundu. Edinilen bilgilere göre otopsiye Sarısülük'ün kafa bölgesinden başlandı. Yapılan incelemeye göre bir adet mermi çekirdeği tespit edildi. Söz konusu çekirdeğin görüntüsü alındı. Otopsi daha sonra başka bölümlerde devam etti. Bu sırada aile avukatlarından Kazım Bayraktar basına bir açıklama yaparak bir adet mermi çekirdeği bulunduğunu belirtti.

KRİTİK OTOPSİ

Sarısülük'ün polis kurşunuyla yaşamını yitirdiğinin anlaşılması hayati öneme sahip. Şimdi savcılığın soruşturmayı 'kasten adam öldürme' suçlaması ile yürüterek şüpheli polisin ifadesi alması bekleniyor.

Dün gece katıldığı bir televizyon programında 'taş' iddiasını ortaya atan ve twitter'da ezber bozduğunu söyleyen Melih Gökçek'im şimdi nasıl kıvıracağı  ise merak konusu. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com