Oturma eylemine destek

Oturma eylemine destek
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Güvenpark'ta oturma eylemi yapan Memur-Sen üyelerine destek ziyaretinde bulundu.

Arslan, memurların Türkiye'nin her yerinde toplu sözleşme hakları ve ücret artışları için yaptıkları demokratik eylemlerini desteklediklerini ifade eden Arslan, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu'ya mücadelelerinde başarılar diledi.

Arslan, şöyle devam etti:

''Biz işçi konfederasyonları ve Hak-İş olarak memurlarımızın baştan itibaren sendikal haklarının toplu sözleşme haklarının daha ileri, daha demokratik, daha katılımcı, daha özgürlükçü, ILO ve AB standartlarına uygun hale getirilmesi için büyük bir mücadele ve destek verdik.

Bugün, Memur-Sen'in önderliğinde yürütülen toplu sözleşme müzakerelerinde gelinen noktayı üzüntüyle karşılıyoruz. Arzu ederdik ki memurların ilk toplu iş sözleşmesi hakem kuruluna gitmeden masada, tarafların taleplerinin uzlaştığı bir noktada sonuçlansın. Ne yazık ki teklif edilen rakamlar, kamu görevlilerinin içinde bulunduğu şartlar, memurların içerisinde bulunduğu olumsuzlukları gidermeye yönelik düzenlemelerin yapılmamış olması memurlarla beraber bizi de üzmüştür. Onun için burada olmamız sadece buradakiler değil, 500 binin üzerindeki Hak-İş mensubunun memurlara desteğidir.''

Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu'nun şahsında bütün memurları mücadelelerinde kutladığını belirterek, ''Hem toplu sözleşme hakkıy ile grev hakkının da olduğu özgür bir toplu pazarlık sistemenin gelmesi için de desteğimizi devam ettireceğiz'' dedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu da Memur-Sen ve Hak-İş'in, kurulduğu günden bu yana ''kardeş kuruluş'' olduğunu söyledi.

Hak-İş ile Memur-Sen'in ortak yaptığı faaliyetleri anlatan Gündoğdu, ''Bugün de bu ülkenin geleceğine sahip çıkmak için yaptığımız iş bırakma eyleminde de Hak-İş bizimle, işte kardeşlik böyle olur'' diye konuştu.

Gündoğdu, yarın Hakem Heyeti'ne müracaat edeceklerini söyledi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com