Oy uğruna kadrolaşma atağı!

Oy uğruna kadrolaşma atağı!
Yerel seçimlere 3 aydan az bir süre kala hükümet, taşeron işçilerine kapıyı açmaya hazırlanıyor

AKP Hükümeti’nin yerel seçimler öncesi oy kazanma girişimleri devam ediyor.

Düne kadar taşeron işçileri görmezlikten gelen AKP Hükümeti, yerel seçimler öncesi oy kaygısıyla taşeron işçilerin varlığını görmüş oldu.

Yaklaşık 600 bini bulan taşeron işçinin kamuda kadrolu olması için hızlı bir karar alındığı öğrenildi.30 Mart yerel seçimler öncesi psikolojik harp niteliğinde, Ocak ya da Şubat ayı başında taşeron işçilerin kadroya alınmaları planlanırken yasal düzenlemenin ya Torba Yasa’yla ya da Bakanlar Kurulu kararı ile gündeme geleceği belirtildi.

Bu işçilerin bir bölümü taşeronun değil kamunun işini yaptıklarını öne sürerek dava açmış ve büyük çoğunluğu da bu davaları arka arkaya kazanmıştı. İşte dava açıp kazananların kamuda kadrolu olarak işe alınacağı konuşulurken, tamamı için böyle bir çalışma gündeme geldi.Kamuda sağlık, temizlik, güvenlik ve dağıtım alanlarında çalışan taşeron işçilerin kadroya geçişi sırasında birikmiş kıdemlerinin ne olacağı ise henüz netlik kazanmadı. Geçişin kıdem tazminatları ile mi yoksa, kıdemler silinerek mi yapılacağı konusunda görüşmeler sürüyor.Kamu ciddi bir yük olarak gördüğü kıdem tazminatlarını üstlenmeme eğiliminde.

AKP Hükümeti, iktidarını sağlamlaştırmak ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti imkanlarını kaybetmeme adına dün görmezden geldiklerini bugün oy kazanma hırsıyla görür hale geldi.

11 yıllık AKP İktidarı’nın sonuçları, Türkiye’nin düşürüldüğü bataklık ortadayken bir 4 yıl daha iktidarda kalmasıyla gelecek felaketlerin bizleri nasıl beklediğini tahmin etmemiz zor olmasa gerek (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com